Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

REKORDOWY DOW JONES

REKORDOWY DOW JONES

W USA mamy co przeżywać. Dow Jones znalazł się wczoraj na swoim historycznym szczycie, po raz pierwszy przekraczając 40 000 punktów. Dokładnie szczyt w trakcie notowań to było 40,051.05 punktów. Nie trwało to długo, na koniec dnia Dow i pozostałe indeksy spadły, ale nastroje inwestorów wciąż wydają się wzrostowe.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele firmy Gerdau, z okazji 25 rocznicy debiutu. Dzwoni na zamknięcie między innymi prezes Giulherme Gerdau.
Gerdau jest największym producentem długiej stali w obu Amerykach, z hutami w Brazylii, Argentynie, Kanadzie, Kolumbii, Dominikanie, Meksyku, Peru, Stanach Zjednoczonych, Urugwaju i Wenezueli. Firma ma 125 lat a od początku notowań, 25 lat temu, można było na jej akcjach zarobić ponad 74%.

CZYTAJ TEŻ: PIE: 24% FIRM PLANUJE ZATRUDNIAĆ

Wśród spółek z indeksu Dow Jones Industrial Average najwięcej zyskał WalMart, prawie 7%, 3M ponad 3,5% i Boeing, który w czwartek odrabiał straty rosnąc o 3%. Najsłabiej wypadły akcje Catrpillara, Home Depot i Cisco. Ta ostatnia spółka najmocniej traciła wczoraj w Dow Jonesie: 2,68%.

W S&P500 najlepszą spółką także był Wall Mart. Najwięcej stracili w S&P500 inwestorzy posiadający akcje produkującej kruszywa firmy Martin Marietta Materials, która produkuje a właściwie wydobywa kruszywa w 26 stanach USA i na Karaibach: -5%.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

REKORDOWY DOW JONES

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.