Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

TYDZIEŃ POD ZNAKIEM INFLACJI W USA

POD ZNAKIEM INFLACJI W USA

W tym tygodniu w centrum uwagi inwestorów znajdą się dane o inflacji w USA, które mogą stać się czynnikiem decydującym o krótkoterminowym kierunku dla rynków. Poznamy je jutro dla cen produkcji sprzedanej przemysłu, a w środę dla cen konsumenckich.

Gośćmi zamknięcia piątkowego handlu nowojorskiej giełdy byli przedstawiciele społeczności amerykańskiej pochodzenia azjatyckiego i z wysp Pacyfiku, którzy świętują miesiąc swego dziedzictwa.

CZYTAJ TEŻ: KONSUMENCI UWAŻAJĄ, ŻE BĘDZIE DROŻEJ

Wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotowała spółka McDonald’s, która zyskała ponad dwa i pół procent być może po danych, które ujawniły najgorszą od półrocza sytuację finansową gospodarstw domowych. Akcje sieci są już warte o 100% więcej niż w pandemicznym dołku i trzykrotnie więcej niż 10 lat temu.

Najsłabiej wypadła spółka Nike, która spadła ponad dwa i pół procent, a w perspektywie ostatnich 12 miesięcy nawet 26 procent. W producenta odzieży sportowej biją przede wszystkim młoda konkurencja, brak innowacyjności i nowe trendy w konsumpcji.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Mettler-Toledo, która zyskała 17.25%. Ten producent wag i urządzeń precyzyjnych poprawił wyniki kwartalne dzięki wyższej sprzedaży do europejskich i azjatyckich laboratoriów.

Największe straty zanotowała software’owa spółka Akamai Technologies, która zamknęła handel jedenaście procent pod kreską. Gorszy od oczekiwań raport kwartalny jej przedstawiciele tłumaczyli m.in. oszczędnościami wśród klientów oraz silnym dolarem, który utrudnia eksport.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

TYDZIEŃ POD ZNAKIEM INFLACJI W USA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INFLACJA

Inflacja CPI we Włoszech 3 miesiąc ustabilizowana. W czerwcu wyniosła 0.8% – podał włoski urząd statystyczny. To ważna informacja z 3 największej gospodarki strefy...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.