Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

ZYSKI VELOBANKU PO 9 MIESIĄCACH

ZYSKI VELOBANKU PO 9 MIESIĄCACH

W ciągu 9 miesięcy działalności VeloBank chwali się, że zanotował ponad 357 mln zł zysku netto a w samym drugim kwartale było to ponad 78 mln zł.

Skonsolidowane fundusze własne na dzień 30 czerwca wyniosły 992 mln zł, a poziom wskaźnika kapitałowego, dzięki zaliczeniu do funduszy regulacyjnych zysku wygenerowanego w okresie pierwszych 6 miesięcy działalności, wzrósł do poziomu 6,30% i był powyżej 1.89 punktu procentowego powyżej poziomu z marca.

Bank podał, że liczba VeloKont czyli głównego rachunku osobistego oferowanego klientom, przekroczyła 160 tys., tymczasem w strategii na ten rok bank zakładał, że do końca grudnia będzie to 150 tys.

Adam Marciniak, prezes VeloBanku uważa, że VeloBank udowodnił, że na rynku wciąż jest przestrzeń do zagospodarowania i tworzenia nowej jakości bankowania.

VeloBank powstał trzeciego października ubiegłego roku w wyniku przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku S.A. przeprowadzonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Trafiły do niego tylko aktywa dawnego banku Leszka Czarneckiego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj JP Morgan Chase. Jeden z największych banków inwestycyjnych na świecie w pierwszym kwartale tego roku wypracował o...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym kiedy inflacja może „wyskoczyć” z celu inflacyjnego i czy z tym mogą się wiązać zmiany w stopach procentowych w najbliższych kwartałach, rozmawiał...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Pekabex rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Beatą Żaczek, wiceprezes Pekabex s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O grożącym Polsce wejściu w unijną procedurę nadmiernego deficytu rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Szałamachą, członkiem zarządu Narodowego Banku Polskiego i byłym...