Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

ZYSKI VELOBANKU PO 9 MIESIĄCACH

ZYSKI VELOBANKU PO 9 MIESIĄCACH

W ciągu 9 miesięcy działalności VeloBank chwali się, że zanotował ponad 357 mln zł zysku netto a w samym drugim kwartale było to ponad 78 mln zł.

Skonsolidowane fundusze własne na dzień 30 czerwca wyniosły 992 mln zł, a poziom wskaźnika kapitałowego, dzięki zaliczeniu do funduszy regulacyjnych zysku wygenerowanego w okresie pierwszych 6 miesięcy działalności, wzrósł do poziomu 6,30% i był powyżej 1.89 punktu procentowego powyżej poziomu z marca.

Bank podał, że liczba VeloKont czyli głównego rachunku osobistego oferowanego klientom, przekroczyła 160 tys., tymczasem w strategii na ten rok bank zakładał, że do końca grudnia będzie to 150 tys.

Adam Marciniak, prezes VeloBanku uważa, że VeloBank udowodnił, że na rynku wciąż jest przestrzeń do zagospodarowania i tworzenia nowej jakości bankowania.

VeloBank powstał trzeciego października ubiegłego roku w wyniku przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku S.A. przeprowadzonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Trafiły do niego tylko aktywa dawnego banku Leszka Czarneckiego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: