Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

ZYSKI VELOBANKU PO 9 MIESIĄCACH

ZYSKI VELOBANKU PO 9 MIESIĄCACH

W ciągu 9 miesięcy działalności VeloBank chwali się, że zanotował ponad 357 mln zł zysku netto a w samym drugim kwartale było to ponad 78 mln zł.

Skonsolidowane fundusze własne na dzień 30 czerwca wyniosły 992 mln zł, a poziom wskaźnika kapitałowego, dzięki zaliczeniu do funduszy regulacyjnych zysku wygenerowanego w okresie pierwszych 6 miesięcy działalności, wzrósł do poziomu 6,30% i był powyżej 1.89 punktu procentowego powyżej poziomu z marca.

Bank podał, że liczba VeloKont czyli głównego rachunku osobistego oferowanego klientom, przekroczyła 160 tys., tymczasem w strategii na ten rok bank zakładał, że do końca grudnia będzie to 150 tys.

Adam Marciniak, prezes VeloBanku uważa, że VeloBank udowodnił, że na rynku wciąż jest przestrzeń do zagospodarowania i tworzenia nowej jakości bankowania.

VeloBank powstał trzeciego października ubiegłego roku w wyniku przymusowej restrukturyzacji Getin Noble Banku S.A. przeprowadzonej przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Trafiły do niego tylko aktywa dawnego banku Leszka Czarneckiego.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

WELLS FARGO Blisko 6% traciły w handlu przedseyjnym akcje amerykańskiego Banku Wells Fargo. Mimo wyższych od oczekiwań przychodów i zysku na akcję, inwestorów zaniepokoił...

RYNKI

Sezon wynikowy na Wall Street otwiera dzisiaj Pepsico. Zyski spółki co prawda przewyższają prognozy analityków, ale spadający popyt w Ameryce północnej nie podoba się...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie wyniki przyniosło badanie ryku pracy Ranstad Polska, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Żydkiem z Instytutu Badawczego Randstad Polska.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak długo stopy procentowe pozostaną na niezmienionym wysokim poziomie i czy w ogóle jest szansa na obniżkę stóp w tym roku, rozmawiał...