Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

ZYSKI SCARLETT PRZEMINĘŁY Z WIATREM

Scarlett Johansson pozywa wytwórnię Disneya – za to, że jej zyski przeminęły z wiatrem. Chodzi o to, że film Czarna Wdowa pojawił się jednocześnie w kinach i na platformach streamingowych.

FOT: MARVEL STUDIOS (C) 2020

Czarna Wdowa to najnowsza odsłona marvelowskiej serii o superbohaterach. Film miał świetny pierwszy weekend wyświetlania w kinach – wpływy z biletów wyniosły w USA 80 milionów dolarów. Ale później nastąpił bardzo szybki spadek sprzedaży biletów. Johansson, której wynagrodzenie zależy w części od wyników sprzedaży kinowej, wini za ten fakt wprowadzenie filmu do dystrybucji streamingowej w tym samym momencie, co w dystrybucji kinowej. Umowa która zawiera ten zapis została podpisana w 2019 roku, czyli jeszcze przed pandemią COVID-19, która zmieniła m.in. rynek kinowy.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Trzeci tydzień z rzędu w USA rośnie liczba nowych wniosków o zasiłek dla bezrobotnych.

RYNKI

FED obniża prognozy wzrostu gospodarczego dla Stanów Zjednoczonych - ale jednocześnie sygnalizuje, że podwyżki stóp mogą nastąpić wcześniej, niż wcześniej oczekiwano.

USA

Amerykański bank centralny zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych za oceanem. Komunikat po posiedzeniu będzie ogłoszony o 20stej polskiego czasu.

OTOCZENIE MAKRO

Rosną oczekiwania inflacyjne w USA. Amerykanie, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej oczekiwań – spodziewają się, że w krótkim terminie inflacja będzie rosła średnio...