Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

ZYSKA: TURÓW SKOŃCZY WCZEŚNIEJ?

Należałoby się zastanowić, czy istnieje możliwość zakończenia wcześniejszej eksploatacji kopalni w Turowie pod warunkiem, że zostanie przyjęty duży, dedykowany plan z funduszami unijnymi na transformację – powiedział wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska w Zielonym Poranku Gazeta.pl.

ZYSKA: TURÓW SKOŃCZY WCZEŚNIEJ?

Według wcześniejszych planów rządu, zespół kopalni i elektrowni w Turowie ma działać przynajmniej do końca 2044 roku.

W tym tygodniu rząd Czech zapowiedział, że nie wycofa skargi z TSUE w sprawie kopalni Turów i będzie wnioskować o 5 mln euro kary za każdy dzień zwłoki w wykonaniu przez Polskę postanowienia Trybunału o wstrzymaniu wydobycia w kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów.

CZYTAJ TEŻ: POLSKI ŁAD – JAKĄ ZALICZKĘ NA PIT ZAPŁACIĆ? (ROZMOWA)

Z kolei Zyska wyraził dzisiaj przekonanie, że Polska nie będzie musiała jednak płacić 5 mln euro kary dziennie za niewstrzymanie wydobycia węgla w Turowie. Jednak wiceszef resortu klimatu nie wyjawił na czym opiera swoje przekonanie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZYSKA: TURÓW SKOŃCZY WCZEŚNIEJ?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O ważnym dla frankowiczów wyroku sądu rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z mecenas Anną Wolną-Sroką z kancelarii Czabański Wolna-Sroka.

POLSKA

Mija dokładnie rok, od kiedy nałożono na Polskę kary za niewykonanie postanowienia TSUE w sprawie Izby Dyscyplinarnej Sędziów. Licznik cały czas bije – wysokość...

POLSKA

Dziś "Rzeczpospolita", a w niedzielę Financial Times poinformowały, że Bruksela wstrzymuje finansowanie dla Polski. Chodzi o 75 miliardów euro (ponad 360 miliardów złotych po...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że TSUE zajmie się polskimi kredytami we frankach rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z Anną Wolną-Sroką z kancelarii Czabański Wolny-Sroka.

%d bloggers like this: