Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SUROWCE

ZYSKA: TURÓW SKOŃCZY WCZEŚNIEJ?

Należałoby się zastanowić, czy istnieje możliwość zakończenia wcześniejszej eksploatacji kopalni w Turowie pod warunkiem, że zostanie przyjęty duży, dedykowany plan z funduszami unijnymi na transformację – powiedział wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska w Zielonym Poranku Gazeta.pl.

ZYSKA: TURÓW SKOŃCZY WCZEŚNIEJ?

Według wcześniejszych planów rządu, zespół kopalni i elektrowni w Turowie ma działać przynajmniej do końca 2044 roku.

W tym tygodniu rząd Czech zapowiedział, że nie wycofa skargi z TSUE w sprawie kopalni Turów i będzie wnioskować o 5 mln euro kary za każdy dzień zwłoki w wykonaniu przez Polskę postanowienia Trybunału o wstrzymaniu wydobycia w kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów.

CZYTAJ TEŻ: POLSKI ŁAD – JAKĄ ZALICZKĘ NA PIT ZAPŁACIĆ? (ROZMOWA)

Z kolei Zyska wyraził dzisiaj przekonanie, że Polska nie będzie musiała jednak płacić 5 mln euro kary dziennie za niewstrzymanie wydobycia węgla w Turowie. Jednak wiceszef resortu klimatu nie wyjawił na czym opiera swoje przekonanie.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Ponad 15 mln euro odejmie Komisja Europejska z funduszy przewidzianych dla Polski. Wczoraj minął ostateczny termin pierwszego wezwania do zapłaty, jakie wystawiła Komisja Europejska...

POLSKA

Polsko-czeskie pięciogodzinne rozmowy ws. kopalni Turów były konstruktywne - oceniła po spotkaniu w Warszawie minister klimatu Anna Moskwa. Z kolei czeska minister środowiska Anna...

UE

Firmy Google i Facebook ukarane we Francji - powodem jest polityka związana z plikami cookies.

FIRMA

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na sieć Kaufland karę w wysokości około 140 milionów zł. To łączna kwota za nieuczciwe wykorzystywanie przewagi kontraktowej...