Connect with us

Hi, what are you looking for?

SUROWCE

ZYSKA: TURÓW SKOŃCZY WCZEŚNIEJ?

Należałoby się zastanowić, czy istnieje możliwość zakończenia wcześniejszej eksploatacji kopalni w Turowie pod warunkiem, że zostanie przyjęty duży, dedykowany plan z funduszami unijnymi na transformację – powiedział wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska w Zielonym Poranku Gazeta.pl.

Według wcześniejszych planów rządu, zespół kopalni i elektrowni w Turowie ma działać przynajmniej do końca 2044 roku.

W tym tygodniu rząd Czech zapowiedział, że nie wycofa skargi z TSUE w sprawie kopalni Turów i będzie wnioskować o 5 mln euro kary za każdy dzień zwłoki w wykonaniu przez Polskę postanowienia Trybunału o wstrzymaniu wydobycia w kopalni odkrywkowej węgla brunatnego Turów.

Z kolei Zyska wyraził dzisiaj przekonanie, że Polska nie będzie musiała jednak płacić 5 mln euro kary dziennie za niewstrzymanie wydobycia węgla w Turowie. Jednak wiceszef resortu klimatu nie wyjawił na czym opiera swoje przekonanie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.