Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ZYSK STALEXPORTU W GÓRĘ

Stalexport, czyli spółka, która głownie zajmuje się zarządzaniem fragmentem autostrady a4 z Katowic do Krakowa, podała wyniki za trzeci kwartał. Firma zarobiła w nim o ponad 20 mln zł więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego.

ZYSK STALEXPORTU W GÓRĘ
źródło: A4 katowice kraków

Od początku lipca do końca września spółka zarobiła na czysto ponad 67 mln zł. Rok temu po trzecim kwartale Stalexport raportował zysk w wysokości ponad 40 mln zł.

Z kolei skonsolidowane przychody ze sprzedaży wyniosły ponad 147 mln zł wobec niemal równych 120 mln zł przed rokiem.

Największy wpływ na wynik finansowy grupy ma działalność autostradowa polegająca głównie na eksploatacji, poborze opłat za przejazd oraz realizacji inwestycji autostradowych na odcinku autostrady A4 Katowice – Kraków. Działalność ta jest prowadzona przede wszystkim przez dwa podmioty powiązane: Stalexport Autostrada Małopolska oraz spółkę VIA4.
Stalexport Autostrada Małopolska prowadzi inwestycje autostradowe oraz jest uprawniona do pobierania pożytków z autostrady, natomiast VIA4 zajmuje się bieżącą eksploatacją autostrady i pobiera opłaty za przejazd.

W dniu 08.11.2023 o godz. 15:45 gościem Romana Młodkowskiego w BIZNES24 będzie Andrzej Kaczmarek, prezes Stalexportu.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.

GPW

Wywiad z prezesem Grupy Azoty - ale bez najważniejszych pytań. Rzeczpospolita publikuje dziś odpowiedzi Huberta Kamoli, od niedawna prezesa Grupy Azoty, na pytania głównie...

USA

Przenosimy się za ocean gdzie trwa sezon wynikowy na Wall Street. Dzisiaj raportem za drugi kwartał pochwalił się US Bancorp, które wyglądają mizernie na...