Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ZYSK PZU NAJWYŻSZY OD 6 LAT

Dobrymi wynikami pochwaliło się też PZU . Zysk netto Grupy wyniósł w pierwszym półroczu 2021 roku 1 mld 671 mln zł, czyli przeszło pięć razy więcej niż rok wcześniej.

WIĘKSZY ZYSK PZU

Jak chwali się ubezpieczyciel to najlepszy wynik od 6 lat. Sprzedaż wzrosła zarówno w obszarze ubezpieczeń majątkowych, jak i życiowych – dzięki temu grupa PZU osiągnęła rekordowy przypis składki. Analitycy spodziewali się zysków na poziomie 754 mln zł, koniec końców zysk półroczny był o 3% większy i PZU wypracowało 774 mln zł.

Określający efektywność kapitałową wskaźnik ROE w I poł. roku wyniósł 18,7% (wzrost o 15,1 p.p.), co jak podkreśla sam ubezpieczyciel, stawia PZU wśród najbardziej rentownych ubezpieczycieli w Europie. Grupa PZU wypłaciła w II kwartale ubezpieczonym ponad 4 mld 100 mln zł, było to nieco powyżej prognozy rynkowej, która zakładała wypłaty o 50 mln zł mniejszą.

ZYSK PZU NAJWYŻSZY OD 6 LAT

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego wyraziła zgodę na wypłatę przez PKO BP maksymalnie 1,6 mld zł dywidendy z zysku za rok 2022 r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O decyzji Rady Polityki Pieniężnej i również o kondycji polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Henrykiem Wnorowskim, członkiem Rady Polityki Pieniężnej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aktualnej sytuacji gospodarki niemieckiej rozmawiał Marcin Dobroewolski z BIZNES24 z Matuszem Urbanem, z Oxford Economics.

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

%d