Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ZYSK PZU NAJWYŻSZY OD 6 LAT

Dobrymi wynikami pochwaliło się też PZU . Zysk netto Grupy wyniósł w pierwszym półroczu 2021 roku 1 mld 671 mln zł, czyli przeszło pięć razy więcej niż rok wcześniej.

ZYSK PZU

Jak chwali się ubezpieczyciel to najlepszy wynik od 6 lat. Sprzedaż wzrosła zarówno w obszarze ubezpieczeń majątkowych, jak i życiowych – dzięki temu grupa PZU osiągnęła rekordowy przypis składki. Analitycy spodziewali się zysków na poziomie 754 mln zł, koniec końców zysk półroczny był o 3% większy i PZU wypracowało 774 mln zł.

Określający efektywność kapitałową wskaźnik ROE w I poł. roku wyniósł 18,7% (wzrost o 15,1 p.p.), co jak podkreśla sam ubezpieczyciel, stawia PZU wśród najbardziej rentownych ubezpieczycieli w Europie. Grupa PZU wypłaciła w II kwartale ubezpieczonym ponad 4 mld 100 mln zł, było to nieco powyżej prognozy rynkowej, która zakładała wypłaty o 50 mln zł mniejszą.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Huśtawka na akcjach Microsoftu po kwartalnych wynikach. Akcje staniały o aż 4 procent gdy Microsoft opublikował raport z przychodami i zyskiem aż o jedną...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...