Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ZYSK PKO BP POWYŻEJ OCZEKIWAŃ

ZYSK PKO BP
Rotunda PKO

Zysk netto grupy PKO BP w pierwszym kwartale 2023 roku wzrósł do miliarda 454 mln zł czyli o 18 milinów więcej niż rok wcześniej – poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się 6 proc. powyżej oczekiwań rynku.

Wynik odsetkowy banku w pierwszym kwartale wyniósł 4 miliardy 187 mln zł i okazał się zgodny z oczekiwaniami analityków, a tym samym wzrósł o 35% rok do roku.
Koszty banku wzrosły o ok. 9% w ujeciu rocznym do miliarda 985 milionów złotych.

CZYTAJ TEŻ: WZRÓSŁ ZYSK DOM DEVELOPMENT

Wpływ na wyniki PKO BP miały najwyższa od lat stopa WIBORU, a były by one jeszcze lepsze gdyby nie zawiązanie rezerwy na walutowe kredyty hipoteczne. Koszty ryzyka prawnego związanego z kredytami hipotecznymi denominowanymi i indeksowanymi do CHF, ujęte w ciężar wyników I kwartału tego roku wyniosły 967 mln zł.

Liczba nowych sądowych pozwów w I kwartale tego roku wyniosła ponad 2,5 tys., czyli wzrosła 60 proc. rok do roku i 42 proc. w porównaniu do IV kwartału roku ubiegłego.

ZYSK PKO BP POWYŻEJ OCZEKIWAŃ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: