Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ZYSK PKO BP LEPSZY OD PROGNOZ

ZYSK PKO BP

Mocno 2024 rok rozpoczął PKO BP. Kwartalny zysk netto największego rodzimego banku okazał się o 11 proc. wyższy od oczekiwań rynku. Wyniki rynku jednak nie porwały i kurs akcji banku rośnie o niespełna 1 proc.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku PKO BP zarobił bowiem na czysto 2 mld 44 mln zł. W porównaniu z początkiem 2023 roku zysk banku wzrósł o 41 proc.

CZYTAJ TEŻ: FED STONOWAŁ WZROSTY NA WALL STREET

Nadal największą pozycję w tabeli zysków banku stanowi wynik odsetkowy. Dzięki utrzymującym się wysokim stopom procentowym, wynik PKO BP z tego tytułu wyniósł 3 mld 192 mln zł i okazał się o 42 proc. wyższy niż przed rokiem.

Spadły za to rezerwy jakie bank utworzył na ryzyko kredytowe. W drugim kwartale prawdopodobnie tak dobrze już nie będzie – bank zapowiedział bowiem konieczność utworzenia prawie pół mld zł odpisów w związku z wprowadzonymi przez rządzących wakacjami kredytowymi.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZYSK PKO BP LEPSZY OD PROGNOZ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSPORT

Jednym z głównych tematów na europejskich giełdach – obok amerykańskiej kampanii wyborczej jest kurs ikony tanich linii lotniczych. Ryanair znalazł się dzisiaj na imponującym...

DŁUG PUBLICZNY

Mocno rośnie zadłużenie w stosunku do PKB naszego kraju. I zdaniem ekonomistów będziemy zadłużać się coraz bardziej. CZYTAJ TEŻ: WIDMO WIBOROWEGO TSUNAMI NAD BANKAMI...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Mieszkanie we włoszech, albo dom we Włoszech. Jak bezpiecznie kupić nieruchomość nad Tybrem? Radzi Marcin Kwapiński, radca prawny, który jako polsko-włoski prawnik pomaga w...

INNE

Niewykluczone, że tarcze na pra zostaną z nami jeszcze w przyszłym roku. Rozmowy w tej sprawie zapowiedział Andrzej Domański, minister finansów.