Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

ZYSK PEAKO W DRUGIM KWARTALE WZRÓSŁ O 262% ROK DO ROKU

ZYSKI PEKAO SA

262% wzrósł zysk Banku Pekao SA w drugim kwartale tego roku- podała spółka w komunikacie. Ten fenomenalny wynik przerósł o ponad 3% oczekiwania rynku.

Zysk netto Pekao SA w drugim kwartale wzrósł do 1 miliarda 700 mln zł z niespełna 470 mln zł rok wcześniej.

Bank podał, że za znaczącym wzrostem zysku stał wzrost skali działania, korzystne wyniki wszystkich segmentów działalności, wyższy wynik odsetkowy, mniejsze w ujęciu rok do roku rezerwy i składki.
Wynik odsetkowy banku w II kwartale wyniósł prawie 3 miliardy zł i był o 4 procent wyższy od oczekiwań analityków. Wynik odsetkowy wzrósł 17 proc. rdr i 8 proc. w ujęciu kwartalnym.

Odpisy (bez rezerw na kredyty CHF) wyniosły w okresie drugiego kwartału tego roku 224 mln zł.
Ogólne koszty administracyjne razem z amortyzacją i bez uwzględnienia podatku bankowego wyniosły w II kwartale wyniosły 1 miliard 200 mln złotych co oznacza spadek o 25% w ujęciu rocznym.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak kształtuje się inflacja CPI oraz bazowa i czy mamy jeszcze dezinflację, oraz jaka będzie inflacja pod koniec roku, rozmawiał Marcin Dobrowolski...

GPW

Trójmiejski producent odzieży, grypa LPP podała wyniki za pierwszu kwartał roku obrotowego 2024-2025. Opublikowane dane są dużo lepsze od tego co spółka podawała w...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak inwestować w biofarmację oraz badania nad nowymi lekami rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Książkiem z Blume Advisory.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy zmiana składu Parlamentu Europejskiego wpłynie na nasze życie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z mecenasem Tomaszem Włostowskim z Kancelarii EU Strategies...