Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ZYSK ORLENU NIŻSZY O 2 MLD ZŁ

Zysk Orlenu niższy o 2 miliardy złotych od zapowiadanego. W długi weekend spółlka opublikowała raport roczny, z którego wynika, że finalnie wyliczyła swój zysk za 2022 rok na 33.5 miliarda złotych.

ZYSK ORLENU NIŻSZY O 2 MLD ZŁ

To o 2 miliardy złotych mniej, niż wskazywały dane kwartalne. Wówczas Orlen wyliczał swój zysk na 35.5 miliarda złotych. Finalnie jest zatem mniej, ale to i tak rekordowe wyniki. Po pierwsze dlatego, że wewnątrz raportu PKN Orlen znalazły się już wszystkie skonsolidowane spółki – czyli Energa, Lotos i PGNiG.

CZYTAJ TEŻ: IBM KOŃCZY ZATRUDNIAĆ LUDZI TAM, GDZIE WYSTARCZY SZTUCZNA INTELIGENCJA

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży PKN Orlen wyniosły w ubiegłym roku prawie 280 miliardów złotych – to ponad dwukrotny wzrost w porównaniu do 2021 roku. Po drugie dlatego, że pierwszy rok wojny w Ukrainie był dla firm naftowych wyjątkowo zyskowny. Marża rafineryjna Lotosu i Orlenu chwilami sięgała 60 dolarów na baryłce – to 20 razy więcej, nż średnia z ostatnich 12 miesięcy przed wojną.

ZYSK ORLENU NIŻSZY O 2 MLD ZŁ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zaskakujących wynikach CD Projektu rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Nielubowiczem, CFO i członkiem zarządu CD Projekt.

CENY

W przyszłym roku ceny energii gazu i ogrzewania na niezmienionym poziomie. Sfinansuje to Orlen, na który zostanie nałożona specjalna danina, która wyniesie 15 mld...

%d bloggers like this: