Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

ZYSK KGHM PRZEKROCZYŁ MILIARD W TRZECIM KWARTALE

W trzecim kwartale zysk KGHM przekroczył miliard złotych.

ZYSK KGHM
foto: pexels.com

Już po zakończeniu sesji swoje wyniki pokazał KGHM. Spółka osiągnęła ponad miliard złotych zysku netto. Oczekiwania rynkowe dla skorygowanego wyniku EBITDA wahały się od półtora miliarda zł do prawie dwóch miliardów zł.

Tymczasem KGHM podał, że EBITDA grupy za trzeci kwartał wyniosła ponad 1.6 miliarda złotych. Mimo że wynik ten był zgody z oczekiwaniami rynku to był słabszy niż przed rokiem. Wówczas w trzecim kwartale KGHM miał EBIDTA na poziomie 2.4 miliarda.

CZYTAJ TEŻ: CIECH Z MILIONAMI NA DYWIDENDY

Przychody grupy KGHM wyniosły 7,77 miliarda zł wobec 7,5 mld zł oczekiwanych przez rynek i 7 miliardów 200 milionów zł rok wcześniej. Zysk netto, jak już wspomnieliśmy, wyniósł ponad miliard złotych i był o prawie 300 milionów lepszy od oczekiwań analityków.

Zobowiązania z tytułu zadłużenia grupy na koniec września 2022 r. wyniosły prawie 7 miliardów złotych. Z kolei wysokość wolnych środków na koniec września wynosiła ponad 2 miliardy złotych.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZYSK KGHM PRZEKROCZYŁ MILIARD W TRZECIM KWARTALE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spadku dynamiki wzrostu inflacji i czy jest się z czego cieszyć rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Aleksandrą Świątkowską, ekonomistką BOŚ Banku i...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że inflacja ledwo drgnęła i co dalej będzie ze stopami procentowymi rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Ludwikiem Koteckim, członkiem RPP.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że rząd wpisuje związki zawodowe na listę wrażliwych a MŚP nie mówił w rozmowie z Natalią Gorzelnik minister Adam Abramowicz, rzecznik małych...

WYDARZENIA

O tym jakie wyzwania stoją przed samorządami w kontekście ich zrównoważonego rozwoju rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Mateuszem Walewskim, głównym ekonomistą BGK.

%d bloggers like this: