Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

ZYSK INPOST WYNIÓSŁ 142 MLN ZŁ

Zysk InPost w trzecim kwartale wyższy niż rok temu.

ZYSK INPOST

Notowana na amsterdamskiej giełdzie polska spółka InPost miała w trzecim kwartale 142 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 129 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1 mld 689 mln zł. To wzrost o prawie 420 mln zł w porównaniu z trzecim kwartałem 2021 roku. Jak napisał w komentarzu założyciel i prezes tej platformy dostaw dla e-commerce, Rafał Brzoska w trzecim kwartale InPost rozbudowywał sieć urządzeń Paczkomat, powiększając ją o ponad 2 tys. nowych urządzeń i osiągając na koniec kwartału liczbę 26 tys. maszyn w całej grupie – w Polsce, Francji i Wielkiej Brytanii.

CZYTAJ TEŻ: SELVITA POPRAWIŁA ZYSK O 31%

Zdaniem Brzoski pierwsze dziewięć miesięcy to pozytywny prognostyk dla wyników za cały rok. Jednak, od połowy października rynek rośnie w tempie umiarkowanym, co może wskazywać na to, że spodziewana od dłuższego czasu presja inflacyjna odczuwalna dla polskiego konsumenta zaczyna stawać się faktem.

Po wynikach kurs InPostu rośnie dzisiaj o 0,2 proc.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZYSK INPOST WYNIÓSŁ 142 MLN ZŁ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: