Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

ZYSK DINO ZA 1 KW. 2022R. 191.4 MLN ZŁ

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym okresie rok wcześniej.

ZYSK DINO ZA 1 KW. 2022R. 191.4 MLN ZŁ

Pierwszy kwartał tego roku spółka zakończyła z wynikiem ponad 191 mln zł wobec 145 mln zł zysku rok wcześniej – podała spółka w raporcie kwartalnym. Analitycy oczekiwali niemal 190 mln zł zysku netto.

EBIT wyniósł 263 mln zł wobec 188 mln zł przed rokiem.

Rosnące ceny towarów rolnych, energii, gazu, opakowań oraz koszty pracy, przekładają się na rosnące koszty produkcji żywności, oznacza to, że wzrosną ceny, po jakich sieci handlowe nabywają produkty od producentów. Wymienione czynniki bezpośrednio wpływają także na koszty operacyjne grupy i łącznie mogą wywierać presję na jej rentowność- czytamy w komunikacie spółki.

W I kw. spółka Dino Polska uruchomiła 66 nowych sklepów. Na koniec marca cała sieć grupy obejmowała 1880 palcówek o łącznej powierzchni sali sprzedaży wynoszącej 736,7 tys. m kw.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak oszczedzać w trudnych czasach i niskich oprocentowaniach lokat rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Majtkowskim, analitykiem w eToro.

POLSKA

Ogromne zyski Sunex - wyższe o ponad 450% r/r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Lubawy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawa s.a.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: