Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

ZYSK BANKÓW W GÓRĘ O 40% W I-IV 2023

ZYSK PKO BP
Rotunda PKO

Piękne jest życie bankiera, szczególnie w czasach wysokich stóp procentowych. Tylko od stycznia do kwietnia zysk polskich banków wzrósł o ponad 40% rok do roku.
Indeks wig banki rośnie dziś ponad 3%.

Zysk netto sektora bankowego liczony za cztery pierwsze miesiące roku wyniósł prawie 13 mld zł. W samym tylko kwietniu banki zarobiły ponad 4 miliardy złotych – wynika z danych opublikowanych przez Narodowy Bank Polski.

Całkowite przychody operacyjne netto w okresie od stycznia do kwietnia wyniosły ponad 37 mld zł, co oznacza wzrost o ponad 20%rok do roku.

Przychody banków z tytułu odsetek wzrosły o ponad 88% rok do roku i wyniosły ponad 54 mld zł.

Z kolei koszty administracyjne były na poziomie 15 miliardów 500 milionów złotych i były wyższe w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o równe 8%.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d