Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

DOTACJE

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO DLA ROLNIKÓW TYLKO DO JUTRA

Już tylko do jutra rolnicy mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej – informuje Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

ZWROT PODATKU AKCYZOWEGO DLA ROLNIKÓW TYLKO DO JUTRA

Wnioski należy składać u wójta, burmistrza lub prezydenta miasta właściwego ze względu na miejsce położenia gruntów będących w posiadaniu rolnika. Do wniosku należy dołączyć faktury VAT dokumentujące zakup pomiędzy 1 lutym a 31 lipca oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej.

Pieniądze ze zwrotu podatku będą wypłacane gotówką w terminie od 1 do 29 października w kasie urzędu gminy lub miasta lub przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

W tym roku zwrot podatku akcyzowego ustalono na 1 zł do litra zakupionego oleju napędowego.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...