Connect with us

Hi, what are you looking for?

GPW

ZWIĘKSZONE PRZYCHODY TO MNIEJSZA STRATA

Kolejna strata PKP Cargo. Polski przewoźnik kolejowy zwiększył przychody i zmniejszył tym samym straty netto. Jest to czwarte półrocze z rzędu zaliczone startą. Mimo tego akcje idą lekko w górę.

Wysokie ceny frachtu kontenerów nie pomogły PKP Cargo w wypracowaniu zysku w pierwszym półroczu 2021 roku. Przychody ze sprzedaży wyniosły 2 mld 46 mln, oznacza to wzrost o 4% w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku. Strata netto w pierwszej połowie roku wyniosła 130 mln złotych, w pierwszej połowie 2020 roku wartość ta wyniosła 192 mln złotych.

PKP Cargo zwiększyło udziały w rynku kolejowych przewozów cargo o 0.6% do 38% w ujęciu rok do roku.

„Liczymy, że wzrost PKB podtrzyma w drugim półroczu koniunkturę w sektorze towarowych przewozów kolejowych i spowoduje też wzrost cen usług transportowych” – napisał prezes Czesław Warsewicz.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Kęty mocno w górę po szacunkowych wynikach. Spółka ocenia, że w II kwartale będzie miała 158 milionów złotych zysku netto - o ponad 1/5...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.