Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

ZWIĄZKOWCY W USA OSZCZĘDZILI FORDA

ZWIĄZKOWCY W USA OSZCZĘDZILI FORDA

Amerykański związek zawodowy United Auto Workers rozszerza strajki na 38 centrów dystrybucji części zamiennych General Motors i Stellantis. Ku zdziwieniu obserwatorów związek nie rozszerza strajków w Fordzie.

Od tygodnia w zakładach wielkiej trójki z Detroit, czyli Forda, General Motors i Stellantis strajkuje prawie 13 tys. pracowników. Dziś United Auto Workers podjął decyzję o rozszerzeniu swoich protestów.

Obserwatorzy i media spodziewali się, że strajki rozszerzą się na fabrykę samochód ciężarowych Forda, czyli tą część produkcji samochodowego koncernu, która ma największy wpływ na rentowność spółki. Fabryka jednak nie stanęła.

United Auto Workers tłumaczy to tym, że Ford zaczął współpracować ze związkami zawodowymi w kwestii podniesienia płac i uznania prawa do strajku w momencie zamykania fabryki.

Ford potwierdził, że współpracuje z United Auto Workers w celu osiągnięcia porozumienia. Spółka przyznała jednak, że mimo zbliżenia obie strony nie wypracowały ostatecznych uzgodnień.

ZWIĄZKOWCY W USA OSZCZĘDZILI FORDA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: