Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ZWIĄZKOWCY JSW CHCĄ 25% PODWYŻEK

Związkowcy JSW oczekują milionów na podwyżki.

ZWIĄZKOWCY JSW

Bez porozumienia zakończyły się środowe mediacje płacowe w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Związki podtrzymały postulat 25 proc. podwyżki płac, która kosztowałaby spółkę 910 mln zł rocznie.

Związkowcy z Jastrzębskiej Spółki Węglowej od kilku tygodni prowadzą spór zbiorowy, domagając się podwyżki wynagrodzeń. Przywołują dobre wyniki finansowe spółki w zeszłym roku, szacując roczny zysk na ponad 7 mld zł.

CZYTAJ TEŻ: STRAJK W MAGAZYNACH AMAZONA

Mediatorem w środowych rozmowach był senator PiS Wojciech Piecha. Kolejne spotkanie z udziałem mediatora zaplanowano na 2 lutego. Związkowcy zapowiadają, że jeśli nie przyniesie ono przełomu w rozmowach, to 10 lutego przed siedzibą Ministerstwa Aktywów Państwowych w Warszawie odbędzie się akcja protestacyjna. Wcześniej związki wystąpiły o spotkanie z wicepremierem Jackiem Sasinem.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZWIĄZKOWCY JSW CHCĄ 25% PODWYŻEK

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

FIRMA

Wyższa składka zdrowotna dla przedsiębiorców już od lutego.

GOSPODARKA

Stare auta niemile widziane w centrum Warszawy.

RYNEK PRACY

Związkowcy Jastrzębskiej Spółki Węglowej zaczęli przygotowania do manifestacji w Warszawie. Przypomnijmy, domagali się 25-proc. podwyżki. Zarząd powiedział nie.

%d bloggers like this: