Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ENERGETYKA

ZWIĄZKOWCY BĘDĄ BRONIĆ TUROWA

Związkowcy z kopalni Turów w Bogatyni w najbliższych dniach podejmą decyzję o wszczęciu sporu zbiorowego. W następnym kroku rozważany jest strajk.

ZWIĄZKOWCY BĘDĄ BRONIĆ TUROWA

To reakcja na wczorajsze orzeczenie Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, który uchylił decyzję środowiskową Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska dotyczącą kontynuacji wydobycia węgla w kopalni Turów.

Sąd zaznaczył, że rozstrzygnięcie nie powoduje wstrzymania funkcjonowania, czy wręcz zamknięcia kopalni Turów. Decyzja sądu oznacza jednak, że funkcjonowanie kopalni może stać się niemożliwe po 2026 r.

Przypomnijmy, że sprawa Turowa została wywołana skargami ekologów oraz samorządowców niemieckich z przygranicznych terenów. Chodziło o to, że – w myśl wcześniejszych decyzji administracyjnych strony polskiej kopalnia miałaby działać do 2044 roku.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...