Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ZUS: ROZLICZENIE SKŁADKI DO 5 CZERWCA

KONTROLE ZUS

uwaga przedsiębiorcy. Dostaniecie kilka dodatkowych dni na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty składki zdrowotnej – termin wydłużono do 5 czerwca.

Wniosek w tej sprawie należy złożyć elektronicznie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS – przekazał w czwartek Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Jak napisała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska w związku z licznymi prośbami od przedsiębiorców ZUS zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia o szczegółową interpretację niektórych przepisów. Resort dał zielone światło na wydłużenie terminu. Dzięki temu prowadzący działalność mają jeszcze kilka dni na złożenie wniosku o zwrot nadpłaty.

Przypomnijmy, że każda osoba prowadząca pozarolniczą działalność i która opłaca podatek w formie ryczałtu lub na zasadach ogólnych musi złożyć roczne rozliczenie składki na ubezpieczenie zdrowotne za 2022 r.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: