Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ZUS: COŚ TU NIE GRA. KONTROLA W SPÓŁCE GAMINGOWEJ

Kontrolerzy ZUSu wchodza do spółki gamingowej. Big Cheese Studio informuje, że grozi mu zapłata prawie półmilionowej kary.

BIG CHEESE STUDIO
źródło: Big Cheese Studio

ZUS skontrolował 42 umowy o dzieło, które Big Cheese zawarł ze swoimi wykonawcami. Kontrolerzy uznali, że kontrakty w rzeczywistości mówiły o świadczeniu usług, a nie wykonywaniu dzieł. Z punktu widzenia ZUS różnica między tymi umowami jest taka, że od umów o dzieło składek ubezpieczeniowych płacić nie trzeba, a umowy zlecenia są już objęte ubezpieczeniami.

Big Cheese Studio to spółka kontrolowana przez PlayWay. W pierwszych trzech kwartałach ubiegłego roku miała 13.2 mln zł przychodów i 2.4 miliona złotych zysku.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZUS: COŚ TU NIE GRA. KONTROLA W SPÓŁCE GAMINGOWEJ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.