Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

FACEBOOK ZWALNIA 11 TYS. PRACOWNIKÓW. ZUCKERBERG JUŻ ZAROBIŁ NA TYM 2 MLD DOLARÓW

Mark Zuckerberg zwalnia 11 tysięcy pracowników.

ZUCKERBERG ZWALNIA
MARK ZUCKERBERG WYNIKI FACEBOOKA TYM RAZEM ZAPREZENTUJE JAKO WYNIKI META PLATFORMS

Prezes firmy Meta Mark Zuckerberg poinformował w środę w oświadczeniu o planowanym zwolnieniu ponad 11 tysięcy pracowników z powodu spadających dochodów firmy i problemów w branży technologicznej. To pierwsze tak masowe zwolnienia w osiemnastoletniej historii Mety, która wcześniej nazywała się Facebook.

Agencja Reutera komentując plany Zuckerberga napisała, że pandemiczny boom, w czasie którego więcej osób zostawało w domach i spędzało czas przy komputerach, w tym roku przekształcił się w krach, zderzając się z najwyższą od dziesięcioleci inflacją. Gdy tylko światowe społeczeństwa wyszły z lockdownów, przychody przedsiębiorstw technologicznych zaczęły spadać. Wiele firm z branży prowadziło intensywne programy zatrudnienia w czasie pandemii Covid-19.

CZYTAJ TEŻ: PHILIPS CHCE ZWOLNIĆ 4000 PRACOWNIKÓW

W opublikowanym oświadczeniu prezes Mety napisał, że musiał podjąć decyzje o redukcji zatrudnienia ze względu na rosnącą konkurencję i niższe od spodziewanych dochodów.

Zwolnionym pracownikom Meta wypłaci wynagrodzenie podstawowe za 16 tygodni oraz za dwa dodatkowe tygodnie za każdy rok pracy w ramach pakietu odpraw, jak i opłaci wszystkie pozostałe płatne dni wolne.

Agencja AP podała, że część inwestorów jest niezadowolona działaniami szefostwa Mety, które przeznacza ponad 10 mld dolarów rocznie na Metawers, odwracając swoją uwagę od mediów społecznościowych.

Zuckerberg już zarobił na zwolnieniach 2 mld dolarów

Mark Zuckerberg, który w liście do pracowników informując o zwolnieniach użył typowo korporacyjnego eufemizmu „uwolnić” zamiast „wyrzucić z pracy” już zarabia na ogłoszonym dziś ruchu. Kurs spółki Meta rośnie w środę po południu o ponad 6 procent w porównaniu z wtorkowym zamknięciem. W przypadku pakietu 13.6 procent akcji Mety, znajdującego się w rękach Marka Zuckerberga i jego żony, oznacza to ponad 2 miliardy dolarów na plusie. Czyli zwolnienie każdego z 11 tysięcy pracowników Mety przyniosło Zuckerbergowi 188 tysięcy dolarów dodatkowej wyceny jego portfela akcji.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FACEBOOK ZWALNIA 11 TYS. PRACOWNIKÓW. ZUCKERBERG JUŻ ZAROBIŁ NA TYM 2 MLD DOLARÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Będzie łatwiej o mieszkanie bez wkładu własnego.

POLSKA

Kooperatywy mieszkaniowe będą możliwe od 1 marca 2023 roku.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O kryzysie w budowlance i w produkcji budowlano-montażowej oraz przede wszystkim na rynku drewna rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Kubiakiem, prezydentem Polskiej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co mówi raport BIEC rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Marią Drozdowicz-Bieć z Biura Inwestycji i Cykli Ekonomicznych (BIEC).

%d bloggers like this: