Connect with us

Hi, what are you looking for?

RYNKI

ZRÓB SOBIE WŁASNY ETF. NA NYSE ZADEBIUTOWAŁA SPÓŁKA, KTÓRA TO UMOŻLIWIA

Rozpoczęte spadkami – z powodu obaw inwestorów o zmniejszenie skupu aktywów przez FED – notowania w USA otwierała dziś spółka technologiczno-finansowa, dzięki której każdy może sobie stworzyć własny ETF.

Notowania w USA otwierała dziś bardzo ciekawa spółka technologiczno-finansowa, dzięki której każdy może sobie stworzyć własny ETF.

Spółka nazywa się Exchange Traded Concepts i dziś zadebiutowała na giełdzie w Nowym Jorku. ETC, któremu jeszcze nie wszystko wychodzi super, bo kiedy dziś po południu odwiedzaliśmy jej stronę – okazało się, że ma nieważny certyfikat SSL – co dla spółek finansowych jest dość ważnym aspektem prowadzenia działalności w sieci – dostarcza technologię, dzięki której każdy kto ma nieco oszczędności może stworzyć własny ETF. Czyli fundusz inwestycyjny śledzący zachowanie np. jakiegoś indeksu. W USA narasta trend o nazwie „direct indexing” – czyli pasywnego inwestowania, ale bez pośrednictwa firm prowadzących ETFy. I wygląda na to, że trend może się okazać równie gorący, jak SPAKi.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Jeszcze w tym roku na warszawskiej giełdzie będzie można handlować akcjami zachodnioeropejskich spółek. Zarząd GPW zapowiedział, że IV kwartale uruchomi Global Connect – czyli...

GPW

Turon najdroższy od czterech lat. Kurs wystrzelił dziś w ciągu sesji do 3 zł 84 groszy po tym, jak spółka poinformowała, że podpisała ze...

RYNKI

Ceny których żądają producenci od swoich klientów (tzw. inflacja PPI, czyli Producer Price Index) rosną w USA w tempie nienotowanym w historii.

GPW

CCC mocno rośnie po informacji, że PFF kupu jej obligacje za 360 milionów złotych. Dzięki tej transakcji CCC zrezygnuje z rozwodnienia akcjonariatu.