Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

ZRÓB COŚ, BO TWOJE OSZCZĘDNOŚCI SZYBKO TOPNIEJĄ

Masz 100 tysięcy złotych oszczędności na koncie w banku? Bez podwyżek stóp za 4 lata będziesz miał 86,7 tysięcy złotych. W takim tempie Państwa oszczędności pochłania inflacja – wynika z wyliczeń BIZNES24.

INFLACJA W GRUDNIU
FOT.: Andre Taissin / Unsplash

Redakcja BIZNES24 wyliczyła metodą Net Present Value, czyli wartości bieżącej kapitału netto, ile w 2025 roku będą warte oszczędności w wysokości 100 tysięcy złotych. Za stopę dyskonta przyjęliśmy średnią inflację rok do roku z ostatnich 12 miesięcy – czyli 3.6%. Oraz typowe oprocentowanie sejfie albo na bankowym koncie. Jest takie samo i wynosi 0%.

OSZCZĘDNOŚCI SZYBKO TOPNIEJĄ
OSZCZĘDNOŚCI SZYBKO TOPNIEJĄ

Wystarczy nic nie robić, by już za rok wartość oszczędności spadła do 96.5 tysiąca, a w ciągu czterech lat – do niecałych 87 tysięcy złotych.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Najwyższa w historii Niemiec okazała się grudniowa inflacja producencka. Wzrost cen notowanych przez producentów przekroczył 24%, poziom nienotowany w prowadzonych od 1949 roku analizach.

UE

Finalny odczyt potwierdził, że inflacja w Niemczech jest najwyższa od czerwca 1992 roku i w grudniu wyniosła 5,3 procent - podał federalny urząd statystyczny...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Roman Młodkowski z BIZNES24 w rozmowie z przewodniczącym rady nadzorczej SELENA FM, Krzysztofem Domareckim.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Dlaczego gaz tak drożeje, skoro PGNiG kupuje większość według długoterminowego kontraktu jamalskiego – pyta w BIZNES24 prof. Grażyna Ancyparowicz, członkini Rady Polityki Pieniężnej, zszokowana...