Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE OSOBISTE

ZRÓB COŚ, BO TWOJE OSZCZĘDNOŚCI SZYBKO TOPNIEJĄ

Masz 100 tysięcy złotych oszczędności na koncie w banku? Bez podwyżek stóp za 4 lata będziesz miał 86,7 tysięcy złotych. W takim tempie Państwa oszczędności pochłania inflacja – wynika z wyliczeń BIZNES24.

FOT.: Andre Taissin / Unsplash

Redakcja BIZNES24 wyliczyła metodą Net Present Value, czyli wartości bieżącej kapitału netto, ile w 2025 roku będą warte oszczędności w wysokości 100 tysięcy złotych. Za stopę dyskonta przyjęliśmy średnią inflację rok do roku z ostatnich 12 miesięcy – czyli 3.6%. Oraz typowe oprocentowanie sejfie albo na bankowym koncie. Jest takie samo i wynosi 0%. Wystarczy nic nie robić, by już za rok wartość oszczędności spadła do 96.5 tysiąca, a w ciągu czterech lat – do niecałych 87 tysięcy złotych.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Na skokowy spadek cen stali - jeszcze chyba nie ma co liczyć. W sierpniu na świecie wyprodukowano 157 milionów ton stali - o prawie...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

TO JEST AUTOMATYCZNA TRANSKRYPCJA ROZMOWY PRZEPROWADZONEJ NA ANTENIE TELEWIZJI BIZNES24 ROMAN MŁODKOWSKI, BIZNES24: Naszym gościem jest prof. Eryk Łon- członek Rady Polityki Pieniężnej. Panie...

USA

Amerykański bank centralny zdecyduje dziś o wysokości stóp procentowych za oceanem. Komunikat po posiedzeniu będzie ogłoszony o 20stej polskiego czasu.

FX

Czwarta z rzędu podwyżka stóp procentowych na Węgrzech umocniła forinta, ale nieznacznie. Główna stopa procentowa na Węgrzech będzie od jutra wynosić 1.65%.