Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ZOSTANIEMY DRUGĄ GRECJĄ? POLSKA DOCENIONA PRZEZ THE ECONOMIST

Zostaniemy drugą Grecją? W 2023 roku byłby to powód do dumy – uważa The Economist. Brytyjski dziennika opublikował ranking najlepszych gospodarek świata mijającego roku i w zestawieniu całkiem wysoko znalazła sie Polska.

Zostaniemy drugą Grecją
ŹRÓDŁO: THE ECONOMIST

Chociaż okładkę słynny brytyjski tygodnik poświęcił Rishiemu Sunakowi – to jednak brytyjska gospodarka na pochwały w tym roku nie zasłużyła. Na 35 sklasyfikowanych państw – The Economist oceniał bowiem ekonomiczną prężność krajów należących do OECD – Wielka Brytania znalazła się dopiero na 27 miejscu.

Polska natomiast zamyka pierwszą dziesiątkę najlepszych gospodarek mijającego roku. I niech Państwa nie zraża fakt, że na pierwszym miejscu redaktorzy Ekonomista umieścili Grecję. Po bankructwie sprzed 10 lat Grecja nabiera wiatru w żagle i na razie żadne syreny jej na skały nie wiodą. Poza Grecją na podium znalazły się jeszcze Korea i Stany Zjednoczone.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZOSTANIEMY DRUGĄ GRECJĄ? POLSKA DOCENIONA PRZEZ THE ECONOMIST

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy uda się zażegnać spór na granicy polsko-ukraińskiej i o co tak naprawdę walczą rolnicy, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Karolem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O danych gusu dotyczących polskiego PKB rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Zuberem, ekonomistą z Akademii WSB.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy jest szansa na współpracę polsko-ukraińską w produkcji broni i amunicji, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Markiem Meissnerem, analitykiem branży zbrojeniowej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O inflacji bazowej w Polsce i o bezrobociu rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Joanną Tyrowicz, ekonomistką, członkinią Rady Polityki Pieniężnej.