Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ZOSTANIEMY DRUGĄ GRECJĄ? POLSKA DOCENIONA PRZEZ THE ECONOMIST

Zostaniemy drugą Grecją? W 2023 roku byłby to powód do dumy – uważa The Economist. Brytyjski dziennika opublikował ranking najlepszych gospodarek świata mijającego roku i w zestawieniu całkiem wysoko znalazła sie Polska.

Zostaniemy drugą Grecją
ŹRÓDŁO: THE ECONOMIST

Chociaż okładkę słynny brytyjski tygodnik poświęcił Rishiemu Sunakowi – to jednak brytyjska gospodarka na pochwały w tym roku nie zasłużyła. Na 35 sklasyfikowanych państw – The Economist oceniał bowiem ekonomiczną prężność krajów należących do OECD – Wielka Brytania znalazła się dopiero na 27 miejscu.

Polska natomiast zamyka pierwszą dziesiątkę najlepszych gospodarek mijającego roku. I niech Państwa nie zraża fakt, że na pierwszym miejscu redaktorzy Ekonomista umieścili Grecję. Po bankructwie sprzed 10 lat Grecja nabiera wiatru w żagle i na razie żadne syreny jej na skały nie wiodą. Poza Grecją na podium znalazły się jeszcze Korea i Stany Zjednoczone.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZOSTANIEMY DRUGĄ GRECJĄ? POLSKA DOCENIONA PRZEZ THE ECONOMIST

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nadchodzącym Europejskim szczycie e-commerce rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Patrycją Sass-Staniszewską, prezeską Izby Gospodarki Elektronicznej.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wizycie prezydenta chin w Europie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Andrzejem Juchniewiczem, szefem biura Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w Szanghaju.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym O tym, co przez te 20 lat się w Polsce zmieniło od czasu wejścia Polski do Unii Europejskiej rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy grozi nam utrata pracowników przybyłych z Ukrainy rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Marczukiem, wiceprezesem Polskiego Funduszu Rozwoju.