Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

ZOSTAŁ TYLKO RZĄDOWY PROJEKT USTAWY WIATRAKOWEJ

Rządowy projekt ustawy wiatrakowej jest jedynym, który został skierowany do dalszych prac.

RZĄDOWY PROJEKT USTAWY WIATRAKOWEJ
foto: pixabay.com

Rządowy projekt ustawy wiatrakowej – został 1 z 8

Było osiem, został tylko jeden. Sejmowe komisje energii, klimatu i aktywów państwowych, oraz samorządu i polityki regionalnej odrzuciły projekty ustaw wiatrakowych zgłoszone przez opozycję i senat. Do dalszych prac skierowano tylko projekt rządowy, który w ogóle nie został poddany pod głosowanie.

Podczas debaty w komisji minister klimatu i środowiska Anna Moskwa tłumaczyła, że rządowy projekt przewiduje, że odległość wiatraków od zabudowań wynosić będzie pomiędzy 500 m a 10H. Zwróciła jednak uwagę, że o ostatecznej odległości zdecyduje społeczność lokalna. Poza standardowymi procedurami projekt wprowadza obowiązek dodatkowych konsultacji i spotkań zarówno w gronie mieszkańców gminy jak i gmin ościennych z obowiązkowym udziałem wójta, burmistrza, prezydenta miasta oraz inwestora.

CZYTAJ TEŻ: NOWA TARCZA NA CIEPŁO W SEJMIE

W grudniu 2022 rząd napisał autopoprawkę własnego projektu, która przewiduje że inwestor zaoferuje co najmniej 10 proc. mocy zainstalowanej elektrowni wiatrowej mieszkańcom gminy, którzy korzystaliby z energii elektrycznej na zasadzie prosumenta wirtualnego.

Dziś posłowie mają kontynuować pracę nad rządowym projektem ustawy liberalizującej zasadę 10H.

Piotr Müller rzecznik rządu, jest pewien, że ustawa zostanie przegłosowana najpóźniej 9 lutego na kolejnym posiedzeniu Sejmu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZOSTAŁ TYLKO RZĄDOWY PROJEKT USTAWY WIATRAKOWEJ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Tona węgla w Holandii kosztuje znacznie mniej niż w Polsce.

INNE

"Pieniądze zostaw na Ziemi" - mówi dawny najbogatszy Ziemianin do obecnie najbogatszego Ziemianina. Założyciel Microsoftu Bill Gates skrytykował plany podboju Marsa snute przez Elona...

CENY

Rafineryjna marża Orlenu znowu rośnie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

%d bloggers like this: