Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ŻNIWA DLA DEWELOPERÓW – PÓŁROCZNE WYNIKI DOM DEVELOPMENT

Popyt na rynku mieszkaniowym sprzyja deweloperom, a w szczególności takim graczom jak Dom Development, którego zysk netto za pierwsze półrocze 2021 roku wyniósł 235 mln zł i był ponad dwukrotnie wyższy niż rok temu.

ŻNIWA DLA DEWELOPERÓW - PÓŁROCZNE WYNIKI DOM DEVELOPMENT

Niskie stopy procentowe napędzają trwająca hossę na rynku nieruchomości. To żniwa dla wszelkiego rodzaju deweloperów. Ludzie głównie starają się nabyć nieruchomość w jednym z dużych polskich miast.

Dom Development skupia się na inwestycjach w Warszawie, Trójmieście i Wrocławiu. W sumie w tych trzech lokalizacjach deweloper przekazał 1922 mieszkania i lokali usługowych, czyli o 681 więcej niż w zeszłym roku. Do końca roku grupa kapitałowa ma potencjał przekazać 4305 nieruchomości swoim klientom.

W raporcie, zarząd pochwalił się, że skala banku ziemi Grupy według stanu na koniec czerwca 2021 roku po raz pierwszy w jej 25-letniej historii przekroczyła poziom 17 tysięcy nieruchomości, jest to wynik o 2000 większy niż przed rokiem.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ŻNIWA DLA DEWELOPERÓW - PÓŁROCZNE WYNIKI DOM DEVELOPMENT

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Wojna na Ukrainie nie służy polskim firmom zarządzającym aktywami. Skarbiec Holding miał 1 mln 190 mln zł straty netto w zakończonym w marcu III...

POLSKA

Zysk grupy Dino Polska w I kwartale wyniósł ponad 191 mln zł netto. To wyżej niż zakładał konsensus rynkowy i lepiej niż w analogicznym...

ŚWIAT

O blisko 10 proc. spadają akcje Amazonu po publikacji zaskakującej kwartalnej straty tej największej na świecie firmy e-handlu.

ŚWIAT

Pozytywnie wynikami zaskoczył Apple. Producent Maców i iPhonów zarobił w pierwszym kwartale 2022 roku 25 mld dolarów, o blisko 6 proc. więcej niż przed...

%d bloggers like this: