Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ŻNIWA DLA DEWELOPERÓW – PÓŁROCZNE WYNIKI DOM DEVELOPMENT

Popyt na rynku mieszkaniowym sprzyja deweloperom, a w szczególności takim graczom jak Dom Development, którego zysk netto za pierwsze półrocze 2021 roku wyniósł 235 mln zł i był ponad dwukrotnie wyższy niż rok temu.

ŻNIWA DLA DEWELOPERÓW - PÓŁROCZNE WYNIKI DOM DEVELOPMENT

Niskie stopy procentowe napędzają trwająca hossę na rynku nieruchomości. To żniwa dla wszelkiego rodzaju deweloperów. Ludzie głównie starają się nabyć nieruchomość w jednym z dużych polskich miast.

Dom Development skupia się na inwestycjach w Warszawie, Trójmieście i Wrocławiu. W sumie w tych trzech lokalizacjach deweloper przekazał 1922 mieszkania i lokali usługowych, czyli o 681 więcej niż w zeszłym roku. Do końca roku grupa kapitałowa ma potencjał przekazać 4305 nieruchomości swoim klientom.

W raporcie, zarząd pochwalił się, że skala banku ziemi Grupy według stanu na koniec czerwca 2021 roku po raz pierwszy w jej 25-letniej historii przekroczyła poziom 17 tysięcy nieruchomości, jest to wynik o 2000 większy niż przed rokiem.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Liczba nowych abonentów Netfliksa w ostatnim kwartale minionego roku okazała się niższa niż oczekiwał rynek, co doprowadziło do 20 proc. przeceny akcji w handlu posesyjnym.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.