Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

ZNIESIENIE RESTRYKCJI COVIDOWYCH NA WYSPACH 19.07?

Prawdopodobnie 19 lipca Anglia zakończy restrykcje koronawirusowe – powiedział brytyjski premier Boris Johnson.
Poniedziałek miał być dniem czwartego, ostatniego etapu znoszenia ograniczeń na wyspach, jednak z powodu rozprzestrzeniania się wariantu Delta, luzowanie obostrzeń przesunięto o 4 tygodnie.

ZNIESIENIE RESTRYKCJI COVIDOWYCH NA WYSPACH 19.07?

Ponowna ocena sytuacji ma nastąpić za dwa tygodnie, jednak Johnson już teraz zasugerował, że jest mało prawdopodobne, by termin 19 lipca został przyspieszony. Jednocześnie brytyjski premier zaznaczył, że jeśli zima będzie trudna z powodu wyższej zachorowalności na grypę, bądź jeśli sytuacja związana z pandemią koronawirusa rozwinie się w nieprzewidywalnym kierunkuto, istnieje ryzyko ponownego wporowadzenia lockdownu.

Tylko wczoraj w Wielkiej Brytanii wykryto przeszło 10 i pół tysiąca nowych zakażeń. Z powodu Covid-19 zmarło 5 osób. Łączny bilans epidemii na wyspach to przeszło 4,5 miliona wykrytych zakażeń i niemal 128 tysięcy zmarłych. Do niedzieli pierwszą dawkę szczepionki otrzymało prawie 82 procent mieszkańców, drugą – niemal 60 procent.

ZNIESIENIE RESTRYKCJI COVIDOWYCH NA WYSPACH 19.07?

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

EUROPA

Inflacja w Wielkiej Brytanii hamuje - zarówno CPI jak i PPI.

RYNKI

Rynki w tym tygodniu - na co czekają inwestorzy?

EUROPA

Domy w Wielkiej Brytanii znów tanieją - tym razem najmocniej od czasów credit crunchu wywołanego zapaścią na amerykańskim rynku hipotecznym. W lipcu nieruchomości na...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nastrojach w niemieckiej gospodarce i inflacji w strefie euro rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Jackiem Tomkiewiczem z Akademii Leona Koźmińskiego.

%d