Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BANKI

ZNANI MENEDŻEROWIE W KONKURSIE PKO BP

MENEDŻEROWIE W KONKURSIE PKO BP

Aż 50 kandydatów będzie walczyć o miejsca w zarządzie banku PKO BP. Wśród nich kilku zmierzy się w konkursie o fotel prezesa. Do obsadzenia jest maksymalnie 9 stanowisk.

O liczbie złożonych aplikacji napisał dziś „Puls Biznesu”. Gazeta podaje, że w postępowaniu konkursowym brak na razie harmonogramu, nie znamy więc daty ogłoszenia zwycięzców.

CZYTAJ TEŻ: ZADYSZKA NA WALL STREET

Wśród chętnych do szefowania zarządowi największego polskiego banku znajdować się mają znani menedżerowie, m.in.:

Jakub Karnowski, członek rad nadzorczych ukraińskich kolei i poczty. Wcześniej m.in. prezes PKO TFI i PKP CARGO.

Sławomir Lachowski, który pamiętany jest jako twórca mBanku gdy prezesował bankowi BRE, i pierwszego prawdziwego konta osobistego w PKO BP, którego wcześniej był wiceprezesem. W ostatnich latach próbował rozwijać startupy finansowe, ale te próby nie zakończyły się sukcesem.

Jacek Obłękowski, w przeszłości dwukrotnie członek zarządu banku odpowiedzialny za klientów detalicznych. To on położył podwaliny pod sukces BLIKA wdrażając wcześniej aplikację IKO, na której oparty jest system płatności.

Zwycięzca będzie miał możliwość zarządzać największym bankiem w Polsce, zarządzającym aktywami o wartości 472 mld zł i niemal dwunastoma milionami klientów. Największe wyzwania to ekspansja zagraniczna, decyzja co do dalszej działalności w Ukrainie i zbudowanie pozycji w internecie. Nie mniejszym wyzwaniem będzie odbudowa reputacji banku zniszczonej przez karuzelę prezesów w ostatnich latach. Wysiłki te może osłodzić pensja w wysokości ok. 150 tys zł miesięcznie.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZNANI MENEDŻEROWIE W KONKURSIE PKO BP

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...