Wczoraj na naszej antenie członek RPP, prof. Henryk Wnorowski sugerował, że największe sieci handlowe w Polsce powinny podzielić się swoimi ekstra zyskami napędzanymi wysoką inflacja. W przypadku sieci Biedronka, największego detalisty w kraju, byłoby się czym dzielić.
Jak podał właśnie właściciel sieci Biedronka, portugalska spółka Jeronimo Martins, w ubiegłym roku sprzedaż Biedronki w złotych wzrosła o 18% r/r. W euro była natomiast wyższa o 22,5 proc. rosnąc do 21 i pół mld euro. Na koniec ub.r. sieć Biedronka liczyła 3 569 placówek.
CZYTAJ TEŻ: WALL STREET CZEKA NA INFLACJĘ
W 2023 r. sprzedaż Biedronki stanowiła 70,2% przychodów całej grupy Jeronimo Martins wobec 69,3% rok wcześniej. Całkowita sprzedaż Grupy Jeronimo Martins w ub.r. wzrosła o 20,6% r/r do 30 mld 608 mln euro.
A jeżeli chcieliby Państwo zainwestować w akcje właściciela Biedronki, to od ubiegłego roku akcje Jeronimo Martins notowane są też na rynku GlobalConnect na GPW.
Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.
Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.
Kup dostęp online do telewizji BIZNES24
Tylko 36 groszy dziennie za dostęp przez www i 72 grosze dziennie za dostęp do aplikacji i VOD (przy rocznym abonamencie)
Sprawdź na BIZNES24.TV