Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

HANDEL

ZNACZNY WZROST SPRZEDAŻY BIEDRONKI

WZROST SPRZEDAŻY BIEDRONKI

Wczoraj na naszej antenie członek RPP, prof. Henryk Wnorowski sugerował, że największe sieci handlowe w Polsce powinny podzielić się swoimi ekstra zyskami napędzanymi wysoką inflacja. W przypadku sieci Biedronka, największego detalisty w kraju, byłoby się czym dzielić.

Jak podał właśnie właściciel sieci Biedronka, portugalska spółka Jeronimo Martins, w ubiegłym roku sprzedaż Biedronki w złotych wzrosła o 18% r/r. W euro była natomiast wyższa o 22,5 proc. rosnąc do 21 i pół mld euro. Na koniec ub.r. sieć Biedronka liczyła 3 569 placówek.

CZYTAJ TEŻ: WALL STREET CZEKA NA INFLACJĘ

W 2023 r. sprzedaż Biedronki stanowiła 70,2% przychodów całej grupy Jeronimo Martins wobec 69,3% rok wcześniej. Całkowita sprzedaż Grupy Jeronimo Martins w ub.r. wzrosła o 20,6% r/r do 30 mld 608 mln euro.

A jeżeli chcieliby Państwo zainwestować w akcje właściciela Biedronki, to od ubiegłego roku akcje Jeronimo Martins notowane są też na rynku GlobalConnect na GPW.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZNACZNY WZROST SPRZEDAŻY BIEDRONKI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...