Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ZNACZNIE WYŻSZY ZYSK DEVELII

DEVELIA
źródło: Develia

Deweloperska Develia opublikowała bardzo dobre wyniki za pierwszy kwartał tego roku.

Spółka odnotowała 58,4 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 13,06 mln zł zysku rok wcześniej, co daje imponujący wzrost o ponad 347% rok do roku. Zysk operacyjny wyniósł ponad 70 milionów zł wobec 31 milionów rok temu. Przychody ze sprzedaży przekroczyły 257 milionów zł i były o blisko 165% wyższe niż w pierwszym kwartale 2022 roku, kiedy wyniosły 97 milionów zł.

CZYTAJ TEŻ: DATAWALK BEZ STRAT

W pierwszym kwartale deweloper sprzedał 533 mieszkania, co jest gorszym wynikiem wobec rekordowego pierwszego kwartału 2022 roku, kiedy spółka sprzedała 603 mieszkania. Spółka planuje przekazać do 2050 lokali w tym roku.

Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Od 2007 r. Develia jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2022 r. firma wypracowała ponad miliard zł przychodów ze sprzedaży.

ZNACZNIE WYŻSZY ZYSK DEVELII

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d