Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ZMIANY W ZARZĄDZIE MERCATORA I KARUZELA NA GIEŁDZIE

Zmiana na stanowisku członka zarządu i dyrektora finansowego zachwiała dzis kursem Marcatora Medical, producenta rękawic ochronnych i jednego z bohaterów ubiegłorocznej koronawirusowej hossy na GPW. W efekcie kurs beniaminka WIG20 tracił prawie 4 proc.

ZMIANY W ZARZĄDZIE MERCATORA I KARUZELA NA GIEŁDZIE

W trakcie sesji Mercator podał informację o rezygnacji Witolda Kruszewskiego z funkcji członka zarządu i CFO spółki. Kruszewski był obok prezesa i głównego akcjonariusza Wiesława Żyznowskiego jedną z „twarzy” Mercatora.

Jak podał producent rękawic obowiązki Kruszewskiego przejmie Michał Romański, który przez 10 lat był związany z firmami kontrolowanymi przez jednego z największych polskich przedsiębiorców i inwestorów, Michała Sołowowa. Romański piastował stanowiska prezesa w spółce holdingowej FTF Columbus oraz dyrektora finansowego w Cersanicie.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.