Connect with us

Hi, what are you looking for?

FIRMA

ZMIANY W ZARZĄDZIE MERCATORA I KARUZELA NA GIEŁDZIE

Zmiana na stanowisku członka zarządu i dyrektora finansowego zachwiała dzis kursem Marcatora Medical, producenta rękawic ochronnych i jednego z bohaterów ubiegłorocznej koronawirusowej hossy na GPW. W efekcie kurs beniaminka WIG20 tracił prawie 4 proc.

W trakcie sesji Mercator podał informację o rezygnacji Witolda Kruszewskiego z funkcji członka zarządu i CFO spółki. Kruszewski był obok prezesa i głównego akcjonariusza Wiesława Żyznowskiego jedną z „twarzy” Mercatora.

Jak podał producent rękawic obowiązki Kruszewskiego przejmie Michał Romański, który przez 10 lat był związany z firmami kontrolowanymi przez jednego z największych polskich przedsiębiorców i inwestorów, Michała Sołowowa. Romański piastował stanowiska prezesa w spółce holdingowej FTF Columbus oraz dyrektora finansowego w Cersanicie.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.