Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ZMIANY W ZARZĄDZIE MERCATORA I KARUZELA NA GIEŁDZIE

Zmiana na stanowisku członka zarządu i dyrektora finansowego zachwiała dzis kursem Marcatora Medical, producenta rękawic ochronnych i jednego z bohaterów ubiegłorocznej koronawirusowej hossy na GPW. W efekcie kurs beniaminka WIG20 tracił prawie 4 proc.

ZMIANY W ZARZĄDZIE MERCATORA I KARUZELA NA GIEŁDZIE

W trakcie sesji Mercator podał informację o rezygnacji Witolda Kruszewskiego z funkcji członka zarządu i CFO spółki. Kruszewski był obok prezesa i głównego akcjonariusza Wiesława Żyznowskiego jedną z „twarzy” Mercatora.

Jak podał producent rękawic obowiązki Kruszewskiego przejmie Michał Romański, który przez 10 lat był związany z firmami kontrolowanymi przez jednego z największych polskich przedsiębiorców i inwestorów, Michała Sołowowa. Romański piastował stanowiska prezesa w spółce holdingowej FTF Columbus oraz dyrektora finansowego w Cersanicie.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZMIANY W ZARZĄDZIE MERCATORA I KARUZELA NA GIEŁDZIE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Na nieco ponad 8 mln zł szacuje swój zysk w pierwszym kwartale 2022 roku była gwiazda koronawirusowej hossy na GPW, spółka Mercator Medical. Przed...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

%d bloggers like this: