Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

ZMIANY W KODEKSIE PRACY

ZMIANY W KODEKSIE PRACY

Dziś wchodzi w życie nowelizacja kodeksu pracy. Zyskają na tym pracownicy. Dla firm zmiany oznaczają dodatkowe koszty.

Przede wszystkim nowe przepisy wprowadzają zmiany dla osób używających w pracy laptopów. Pracodawcy ciągu sześciu najbliższych miesięcy muszą do takich zestawów dokupić stacjonarny monitor, myszkę i klawiaturę. Dodatkowo kodeks pracy dokładnie reguluje, jak zakupiony sprzęt na ma być ustawiony na biurku pracownika.

CZYTAJ TEŻ: GAMIVO ODKUPI AKCJE

Co ważne, dotyczy to także stanowiska pracy w pracy zdalnej. Z przepisów nie wynika jednak obowiązek pracodawcy zapewnienia pracownikowi stacjonarnego monitora ekranowego w miejscu wykonywania pracy zdalnej. Pracodawca musi jedynie poinformować pracownika o nowych wymaganiach, jakie ma spełniać stanowisko pracy i odebrać oświadczenie od pracownika, iż miejsce pracy zdalnej spełnia wymagania BHP. Jeżeli pracownik miałby korzystać z własnego monitora, to pojawia się kwestia ekwiwalentu, który powinien otrzymać za wykorzystywanie własnych narzędzi.

Dziś wchodzą też w życie przepisy, które zapewniają pracownikom refundację szkieł kontaktowych na takich samych zasadach, jak do tej pory były refundowane okulary.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZMIANY W KODEKSIE PRACY

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d