Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

ZMIANY W FOTOWOLTAICE NIE TAK PRĘDKO

Najprawdopodobniej dopiero w drugiej połowie przyszłego roku wejdą w życie regulacje wprowadzające zmiany w modelu rozliczania prosumentów. Tak wnioskować można z wypowiedzi wiceministra klimatu, Ireneusza Zyski, dla portalu BiznesAlert.pl

ZMIANY W FOTOWOLTAICE NIE TAK PRĘDKO

Zdaniem wiceministra regulacja nie wejdzie w życie 1 stycznia z powodu trwającego zazwyczaj około roku procesu legislacyjnego. Możemy się więc spodziewać, że ustawa wejdzie w życie najwcześniej w połowie przyszłego roku, a może nawet i 1 stycznia 2023.

Z opublikowanego projektu nowelizacji prawa energetycznego wynika, że od przyszłego roku miał zostać zlikwidowany system opustów dla prosumenckich mikroinstalacji. Obecnie prosument może w zamian za prąd oddawany do sieci bezpłatnie pobrać 80 proc. oddanej energii. Dla instalacji o mocy co najmniej 10 kW współczynnik ten wynosi 0,7 i ma być utrzymany także po reformie dla już istniejących instalacji.

Zgodnie z projektem, prosumenci podłączeni do sieci po 1 stycznia będą musieli sprzedawać nadwyżki wyprodukowanej energii. Z szacunków serwisu wysokienapiecie.pl wynika, że wprowadzone zmiany mogą kosztować prosumentów ponad 1000 zł rocznie.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...