Connect with us

Hi, what are you looking for?

RYNKI

ZŁOTO ZNOWU POWYŻEJ $1900 (WIDEO – JAK SIĘ WYTAPIA ZŁOTO W KGHM)

Złoto znowu rozgrzewa inwestorów. Cena złotego kruszcu po raz pierwszy od 20 tygodni, czyli od stycznia ponownie przebiła poziom 1900 dolarów za uncję. Rajdowi na złocie sprzyja odwrót inwestorów od rynku kryptowalut oraz słaby dolar.

Na londyńskiej giełdzie towarowej za uncję złota trzeba było zapłacić już 1 tys i 906 dolarów.
W ostatnich miesiącach najważniejszym czynnikiem, podbijającym ceny na rynku złota, było osłabianie się amerykańskiego dolara.
Hossie na złocie pomaga też ostatnia
bardzo wysoka zmienność na rynku kryptowalut, w efekcie której ten nowy
sektor stracił na atrakcyjności jako metoda magazynowania wartości. W miarę nasilania się obaw przed inflacją najwięksi inwestorzy zaczęli porzucać bitcoina na rzecz tradycyjnych inwestycji w złoto.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.