Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

ZŁE WIEŚCI DLA WŁAŚCICIELI DIESLI. CZEKA ICH TO SAMO, CO KIEROWCÓW BENZYNIAKÓW

To ostatnie dni, żeby zatankować diesla taniej niż benzynę. W weekend, a najdalej na początku przyszłego tygodnia, ceny się zrównają – prognozuje biuro maklerskie Reflex.

ZŁE WIEŚCI DLA WŁAŚCICIELI DIESLI. CZEKA ICH TO SAMO, CO KIEROWCÓW BENZYNIAKÓW
Fot: Pixabay/Rudy and Peter Skitterians

Najprawdopodobniej w weekend lub na początku przyszłego tygodnia podrożeje olej napędowy. Średni poziom cen może zrównać się z ceną benzyny Pb95 – prognozują analitycy Biura Maklerskiego Reflex. A to oznacza, że w przypadku diesla, podwyżki wyniosą około 20 groszy na litrze.

Przypomnijmy, jak podawaliśmy w Biznes24 na początku tygodnia, ceny benzyny na stacjach benzynowych już nie rosną. To dobra informacja dla kierowców, zła jest natomiast taka, ceny ustabilizowały się na rekordowo wysokich poziomach. – Do obecnej ceny benzyny powinniśmy się na razie przyzwyczaić wzrosty mogą dotyczyć cen oleju napędowego – mówił na naszej antenie Rafał Zywert z BM Reflex.

Aktualnie benzyna bezołowiowa 95 kosztuje średnio – 7.96 zł/l, bezołowiowa 98 – 8.54 zł/l, olej napędowy – 7.79 zł/l, a autogaz – 3.57 zł/l. Najbardziej stabilne ostatnio ceny gazu to równowartość 45% ceny litra benzyny.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZŁE WIEŚCI DLA WŁAŚCICIELI DIESLI. CZEKA ICH TO SAMO, CO KIEROWCÓW BENZYNIAKÓW

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Prąd na TGE znowu powyżej tysiąca za 1 MWh.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym dlaczego WIRON jest lepszy od WIBOR-u i czy na pewno, rozmawiał Roman Młodkowski z BIZNES24 z profesorem Marianem Nogą z WSB we...

GPW

Dlaczego paliwo jest drogie? Mimo spadku miesiąc do miesiąca - marża Orlenu, największego producenta paliw w Polsce, wciąż jest gigantyczna.

FINANSE OSOBISTE

Kiedy oszczędzać prąd, żeby płacić mniej? Polskie Sieci Elektroenergetyczne podały godziny szczytu na wtorek.

%d bloggers like this: