Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

UE

ZIOBRO: W UNII NIE ZA WSZELKĄ CENĘ

Polska nieczekiwanie wylądowała dziś po południu na czołówkach światowych mediów finansowych – po tym jak Zbigniew Ziobro ogłosił w wywiadzie dla Rzeczpospolitej, że Polska powinna być w Unii Europejskiej, ale nie za wszelką cenę.

ZIOBRO: W UNII NIE ZA WSZELKĄ CENĘ

Wypowiedź Zbigniewa Ziobry cytuje na swojej pierwszej stronie m.in. Financial Times, Reuters, BBC, czy Politico. Ziobro w rozmowie z Rzeczpospolitą m.in. kwestionuje korzyści, które Polska odnosi z obecności w Unii Europejskiej mówiąc, że leżą one głównie po stronie Zachodniej Europy. Ziobro zastrzega, że mówiąc o Unii – „tak, ale nie za wszelką cenę” – wypowiada się wyłącznie w imieniu swojej partii, a nie koalicji rządzącej Polską.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

W odpowiedzi na rosyjską agresję, Europa odpowiada kolejnymi sankcjami. Całkowita rezygnacja z rosyjskiej ropy to główny element nowego, szóstego już pakietu. Ten ma być...

UE

Apple na celowniku KE za ograniczenie dostępu do technologii i usług, które umożliwiają płatności bezpośrednio z iPhone'ów.

UE

Brak porozumienia w Unii w sprawie embarga na ropę i gaz. Przed dzisiejszym szczytem w Paryżu próby stworzenia wspólnej konkluzji spełzły na niczym. Do...

UE

Komisja Europejska planuje dywersyfikację źródeł dostawy gazu, aby zmniejszyć zależność od Rosji.

%d bloggers like this: