Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

ZIOBRO STAWIA NA ATOM I WĘGIEL

Węgiel i uran mają być zdaniem Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobry pierwiastkami zmian w polskiej energetyce. Partia Ziobry ma w czasie jutrzejszego posiedzenia rządu złożyć wniosek o natychmiastowe zawieszenie obecnej strategii energetycznej Polski wkomponowanej w strategię Unii Europejskiej.

Zbigniew Ziobro
PAP/Albert Zawada

Według polityków Solidarnej Polski filarem polskiej strategii energetycznej powinny być inwestycje w energię jądrową i nowoczesną energetykę węglową. Partia Ziobry w odchodzeniu od węgla widzi ryzyko dalszego uzależniania się od rosyjskiego gazu. Problem w tym, że podobnie jak gaz – węgiel też importujemy w dużych ilościach z Rosji. W ubiegłym roku Polska wydała na ten import ponad 3 miliardy złotych. Sprowadziliśmy z Rosji tyle węgla, że wszystkie wagony postawione obok siebie miałyby prawie 1750 kilometrów długości.

CZYTAJ TEŻ: PREZES PGNIG ODCHODZI

Solidarna Polska – znana ze swojej niechęci do Unii Europejskiej – odnawialne źródła energii na które stawia Unia widzi wyłącznie jako uzupełnienie, a nie jeden z filarów nowoczesnej energetyki.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZIOBRO STAWIA NA ATOM I WĘGIEL

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Lubawy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawa s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O sytuacji w transporcie i logistyce, w tym również węgla rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Miszkiewiczem, prezesem firmy SymLog.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po wojnie i jak może wyglądać odbudowa zniszczeń powojennych w Ukrainie rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dariuszem...

POLSKA

Już niebawem część właścicieli działek będzie z utęsknieniem wypatrywać opadów. I to nie tylko dlatego, że mają dość uciążliwego w suszy podlewania, a z...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: