Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

ZIMNY PRYSZNIC DLA PUTINA OD XI JINPINGA

Spotkanie Putina z Xi Jinpingiem – nie po myśli Rosji. Władimir Putin nieoczekiwanie powiedział po spotkaniu, że rozumie, iż prezydent Chin ma obawy dotyczące rozwoju sytuacji w Ukrainie.

Władimir Putin na lotnisku w Samarkandzie
Władimir Putin na lotnisku w Samarkandzie

Spotkanie Putina z Xi Jinpigniem odbyło się dziś w Samarkandzie, stolicy Uzbekistanu, gdzie trwa szczyt Szanghajskiej Organizacji Współpracy. Było to pierwsze spotkanie obu polityków po rosyjskiej napaści na Ukrainę. I pierwsze od ogłoszenia przez Putina i Xi „przyjaźni bez granic”.

CZYTAJ TEŻ: TARCZA SOLIDARNOŚCIOWA – ZWIĘKSZY CZY ZMNIEJSZY INFLACJĘ? RZĄD ZAMROZI CENY PRĄDU OD 2023

Informacja o zmianie tonu w relacjach między Chinami a Rosją jest tym bardziej zaskakująca, że przekazał ją Władimir Putin. W chińskim oświadczeniu po spotkaniu słowo „Ukraina” się nie pojawiło.

Co ciekawe – ani na chińskich, ani na uzbeckich stronach rządowych nie pojawiły się też zdjęcia ze spotkania Xi z Putinem – choć opublikowano zdjęcia przywódcy Chin z niektórymi innymi politykami, którzy przylecieli do Samarkandy.

Chiny od początku wojny przyjęły ostrożną postawę wobec Rosji. Krytykują zachodnie sankcje – ale ani nie pomagają Moskwie ich łamać, ani nie dostarczają do Rosji broni.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZIMNY PRYSZNIC DLA PUTINA OD XI JINPINGA

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć w Ukrainie i jakie tego mogą być konsekwencje rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z prof. Katarzyną Zysk z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że ropa drożeje po zapowiedzi ograniczenia wydobycia przez OPEC rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Dorotą Sierakowską, analitykiem surowcowym Domu Maklerskiego Banku...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może się wydarzyć po zaanektowaniu przez Rosję terenów należących do Ukrainy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z generałem Leonem Komornickim.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: