Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

ZGODA NA TRANZYT UKRAIŃSKIEGO ZBOŻA

ZGODA NA TRANZYT UKRAIŃSKIEGO ZBOŻA

Zboże z Ukrainy będzie znowu przejeżdżało przez Polskę, ale pod ścisła kontrola i konwojem. Zapowiedział minister Rolnictwa Robert Telus. Tranzyt ukraińskich towarów będzie odblokowany z czwartku na piątek.

Minister Robert Telus zapowiedział, że w tranzycie zboża z Ukrainy zostanie wprowadzony system monitorowania SENT, którym obecnie monitorowany jest m.in. transport paliw.
Transport zboża przed przekroczeniem granic będzie plombowany elektronicznymi plombami GPS.

Waldemar Buda, minister Rozwoju i Technologii zapowiedział, że uruchomiony zostanie również przejazd tych towarów, których wjazd został zablokowany razem ze zbożem.

Towary te, podobnie, jak ukraińskie zboże będzie mogło być tylko przez Polskę przewożone.

Obecna na konferencji Yuliia Svyrydenko wicepremier Ukrainy powiedziała, że negocjacje w sprawie odblokowania wjazdu ukraińskiej żywności trwały dwa dni i w końcu udało osiągnąć się porozumienie. Zapewniła, że ukraińscy eksporterzy będą przestrzegać wynegocjowanych wymagań.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d