Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

ZEZNANIA PODATKOWE TRUMPA BĘDĄ JAWNE

Decyzja komisji Kongresu wejdzie w życie przed przejęciem władzy w parlamencie przez Republikanów.

ZEZNANIA PODATKOWE TRUMPA BĘDĄ JAWNE
Donald Trump z córką Ivanką Trump źr. Michael Vadon, CC-BY 4.0

Zeznania podatkowe Donalda Trumpa zostaną ujawnione. Decyzja komisji Kongresu wejdzie w życie przed przejęciem władzy w parlamencie przez Republikanów. Co może znajdować się w dokumentach?

W 2020 roku New York Times otrzymał kopie zeznań podatkowych Trumpa z ostatnich 18 lat. W serii artykułów na ten temat gazeta poinformowała, że ​​prezydent nie płacił podatków federalnych przez 10 z tych 18 lat i tylko 750 dolarów w każdym z pierwszych dwóch lat urzędowania w Białym Domu. Ujawniono również, że urzędujący wówczas prezydent prowadził jednocześnie spór z Urzędem Skarbowym domagając się zwrotów podatkowych na sumę ponad siedemdziesięciu milionów dolarów. Był również osobiście zadłużony na ponad 400 mln dolarów.

Prezydenci USA nie są prawnie zobowiązani do ujawniania swoich zeznań podatkowych, ale od dziesięcioleci robią to dobrowolnie. Nie zgodził się na to Donald Trump, łamiąc przyjęty zwyczaj po raz pierwszy od czasów Richarda Nixona.

CFO TRUMPA WINNY 17 PRZESTĘPSTW
Decyzja Komisji Izby Reprezentantów miała miejsce po tym, jak dwa tygodnie temu ława przysięgłych nowojorskiego sądu karnego uznała dyrektora finansowego Trump Organization winnym wszystkich 17 zarzutów dotyczących przestępstw skarbowych. Alan Weisselberg, były CFO firmy zeznał, że działał samodzielnie na korzyść Trumpa, a były prezydent nie miał pojęcia o jego oszustwach.

ANNUS HORRIBILIS DONALDA TRUMPA
Ostatnie miesiące kończącego się roku to ciąg katastrof dla Trumpa. W listopadowych wyborach jego kandydaci do Kongresu ponieśli grupową porażkę, zaś dwa tygodnie po decyzji o ujawnieniu jego zeznań podatkowych dotkliwy cios zadała komisja parlamentu do spraw zbadania ataku na Kapitol.

Zagłosowała ona za rekomendacją prokuraturze śledztwa przeciwko byłemu prezydentowi w sprawie czterech zarzutów: utrudniania postępowania, oszustwa wobec Stanów Zjednoczonych, składania fałszywych oświadczeń oraz nawoływania do zbrojnego powstania przeciwko Stanom Zjednoczonym.


Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZEZNANIA PODATKOWE TRUMPA BĘDĄ JAWNE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Rynek pracy w USA coraz lepiej.

USA

Amerykański Lockheed Martin wyprodukuje więcej myśliwców F-16.

USA

Wyniki Mastercard zgodne z oczekiwaniami rynku.

USA

Wzrost PKB w USA zaskoczył rynek.

%d bloggers like this: