Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

ZEROWY VAT NA ŻYWNOŚĆ ZOSTAJE

Zerowy VAT na żywność zostaje z nami na dłużej. Minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające obniżkę tego podatku.

CENY ŻYWNOŚCI
CENY ŻYWNOŚCI PRAWIE NAJWYŻSZE W HISTORII

Niższy VAT na żywność będzie obowiązywał do końca czerwca 2023 roku. Do tego okresu wydłużono także obowiązywanie „zerowej” stawki VAT na darowizny na rzecz Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, podmiotów leczniczych, jednostek samorządu terytorialnego – przekazywanych na cele związane z pomocą ofiarom skutków działań wojennych w Ukrainie.

CZYTAJ TEŻ: MORAWIECKI: KONIEC TARCZY INFLACYJNEJ

Tak jak obecnie, stawką tą objęte pozostaną podstawowe produkty spożywcze, takie jak owoce, warzywa, mięso, nabiał czy produkty ze zbóż.

Tzw. tarcza antyinflacyjna, czyli obniżka podatków na paliwa, gaz, prąd, żywność i nawozy, była wprowadzana partiami od końca 2021 roku. W obecnej formie będzie ona obowiązywała do końca roku – w 2023 roku wrócą stare stawki na energię czy benzynę.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA SPADŁA PIERWSZY RAZ OD LUTEGO. CO DALEJ ZE STOPAMI? (ROZMOWA)


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZEROWY VAT NA ŻYWNOŚĆ ZOSTAJE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że codzienne zakupy w sklepach podrożały średnio o 19,1 procent rok do roku (jak wynika z raportu UCE Research i wyższych szkół...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

FINANSE OSOBISTE

Pieniędzy w Polsce przybywa najwolniej od września 2017 roku. To dobra wiadomość dla zmęczonych inflacją — wyraźnie ubywa paliwa do wzrostu cen.

FINANSE OSOBISTE

Kończy się paliwo dla inflacji. Pieniędzy w Polsce przybywa najwolniej od września 2017 roku - wynika z opublikowanych dziś danych NBP.

%d bloggers like this: