Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

CENY

ZEROWY VAT NA ŻYWNOŚĆ TAKŻE W 2024?

Zerowy VAT na żywność może zostać przedłużony do końca przyszłego roku.

KONSUMPCJA W POLSCE
foto: pexels.com

Rząd rozważy możliwość przedłużenia zerowej stawki VAT na żywność również w przyszłym roku – poinformował podczas konferencji prasowej wiceminister finansów Artur Soboń.

Za ten rok, za sam zerowy VAT na żywność, to będzie około 11 mld zł mniej w budżecie, ale chcemy to robić, będziemy rozważali, czy kontynuować to rozwiązanie, bo ono realnie pomaga Polakom. To jest nawet 80 zł każdego miesiąca dla polskiej rodziny mniej w wydatkach na żywność – powiedział Soboń. Dodał, że żywność obecnie to jest 27 procent wszystkich wydatków w koszyku zakupowym.

CZYTAJ TEŻ: CENTRALNA DOLINA WODOROWA W KOZIENICACH

Premier Mateusz Morawiecki poinformował 26 czerwca tego roku, że zerowa stawka podatku VAT na żywność zostanie przedłużona do końca 2023 roku.
Zerowa stawka na żywość obowiązuje od 1 lutego 2022 r. Był to element drugiej tarczy antyinflacyjnej, w ramach której zostały obniżone stawki VAT na paliwa czy prąd. Obniżki podatków związane z nośnikami energii wygasły z końcem 2022 r., ale obowiązywanie zerowej stawki VAT na żywność zostało wydłużone do końca 2023 roku.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

WĘGRY

Narodowy Bank Węgier nie zaskoczył rynku i zdecydował się na dziewiątą z rzędu obniżkę stóp procentowych.

NBP

Jak przyznała pierwsza wiceprezes NBP Marta Kightley inflacja bazowa będzie podwyższona przez dłuższy okres, natomiast inflacja konsumencka „tymczasowo odbije w drugiej połowie roku”. W...

INFLACJA

Inflacja bazowa najniższa od prawie trzech lat. Inflacja z wyłączeniem cen żywności i energii spadła w maju do poziomu 3,8 proc. z 4,1 proc....

INFLACJA

Najwyższa Izba Kontroli wyliczyła ile przez inflację straciły w zeszłym roku na wartości Państwa oszczędności trzymane w polskim złotym.