Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

ZEŁENSKI DZIŚ W DAVOS

ZEŁENSKI DZIŚ W DAVOS
źródło: Kancelaria Prezydenta Ukrainy

Prezydent Ukrainy będzie dziś głównym gościem szczytu Światowego Forum Ekonomicznego w Davos. Dziś rusza główna część spotkania najbogatszych ludzi świata.

CZYTAJ TEŻ: SILNE UMOCNIENIE DOLARA. TRUMP TRYUMFALNIE WYGRYWA W IOWA

Wołodymyr Zełenski w Szwajcarii pojawił się już wczoraj i spotkanie rozpoczął od Szwajcarskiego rządu. Który – mówiąc eufemistycznie – nie znajduje się w awangardzie wspierających Ukrainę. Przez wiele miesięcy Szwajcarzy blokowali dostawy pocisków do wozów bojowy Marder. Ułatwiło to Rosji okopanie się we wschodniej części Ukrainy.

Zełenski jest już również po spotkaniu z szefem NATO Jensem Stoltenbergiem – rozmowa dotyczyła oficjalnie m.in. dalszego zbliżenia NATO-Ukraina i decyzji otwierającej Ukrainie drogę do sojuszu. Kijów liczy na takie decyzje w czasie styczniowego szczytu NATO w Waszyngtonie. Nie wiadomo, czy prezydent Ukrainy spotka się w Davos z obecnymi tam również premierem Chin, czy ministrem ropy i gazu Indii. Oba te kraje są obecnie głównymi zagranicznymi sponsorami rosyjskiej agresji na Ukrainę.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ZEŁENSKI DZIŚ W DAVOS

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...