Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ZE PAK GWIAZDĄ SESJI. ROŚNIE O 9%

Inwestorzy zachwyceni zyskiem netto Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Kurs akcji PAKu rósł w południe o ok. 9%. Kontrolowana przez Zygmunta Solorza spółka miała w I półroczu 20 milionów złotych zysku – wobec ponad ćwierć miliarda złotych straty przed rokiem – podał ZE PAK.

ZE PAK GWIAZDĄ SESJI. ROŚNIE O 9%
Elektrownia w Koninie, FOT.: ZE PAK

Na wynik netto pozytywnie wpłynęło obniżenie podatku dochodowego związane z uruchomieniem odpisów na aktywa trwałe w elektrowni Pątnów I.

W pierwszym półroczu przychody ZE PAK zmalały o ponad 6 procent procent i wyniosły blisko 986 mln zł. Grupa zanotowała też spadek o 16,6 procent wolumenu sprzedaży energii elektrycznej.

CZYTAJ TEŻ: WOŹNY (PAK): SOLORZ JEST GIGANTYCZNYM FANEM WODORU

PAK wytwarza energię elektryczną i ciepło z wydobywanego w centralnej Polsce (okolice Turku, Konina i Ślesina) węgla brunatnego. Spółka odchodzi jednak od energii z węgla i na miejscu likwidowanych odkrywek buduje m.in. farmy wiatrowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Zysk netto grupy Asseco Poland, największej rodzimej spółki informatycznej w pierwszym kwartale wzrósł o 5,6 proc. rok do roku, do 108 mln zł. Wynik...

RYNKI

Większymi przychodami, ale niższym zyskiem zakończył pierwszy kwartał lider polskiego e-handlu, czyli Allegro. Spółka obniża też prognozę wyników na cały 2022 rok.

RYNKI

W pierwszym kwartale PGE, największa krajowa grupa energetyczna sprzedała mniej prądu i ciepła ale i tak jak zyski i przychody okazały się wyższe niż...

RYNKI

Niższym zyskiem przy mniejszych przychodach niż przed rokiem musza zadowolić się inwestorzy Dom Development, jednego z największych krajowych deweloperów mieszkaniowych. Firma kusi za to...

%d bloggers like this: