Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ZE PAK GWIAZDĄ SESJI. ROŚNIE O 9%

Inwestorzy zachwyceni zyskiem netto Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Kurs akcji PAKu rósł w południe o ok. 9%. Kontrolowana przez Zygmunta Solorza spółka miała w I półroczu 20 milionów złotych zysku – wobec ponad ćwierć miliarda złotych straty przed rokiem – podał ZE PAK.

ZE PAK GWIAZDĄ SESJI. ROŚNIE O 9%
Elektrownia w Koninie, FOT.: ZE PAK

Na wynik netto pozytywnie wpłynęło obniżenie podatku dochodowego związane z uruchomieniem odpisów na aktywa trwałe w elektrowni Pątnów I.

W pierwszym półroczu przychody ZE PAK zmalały o ponad 6 procent procent i wyniosły blisko 986 mln zł. Grupa zanotowała też spadek o 16,6 procent wolumenu sprzedaży energii elektrycznej.

CZYTAJ TEŻ: WOŹNY (PAK): SOLORZ JEST GIGANTYCZNYM FANEM WODORU

PAK wytwarza energię elektryczną i ciepło z wydobywanego w centralnej Polsce (okolice Turku, Konina i Ślesina) węgla brunatnego. Spółka odchodzi jednak od energii z węgla i na miejscu likwidowanych odkrywek buduje m.in. farmy wiatrowe.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Mercator Medical miał w czwartym kwartale kw. 7,7 mln zł straty netto, wobec niespełna 349 mln zł zysku w poprzednim roku - szacuje spółka.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Roman Młodkowski z BIZNES24 w rozmowie z przewodniczącym rady nadzorczej SELENA FM, Krzysztofem Domareckim.

GPW

Pepco z dwucyfrowym wzrostem przychodów. W I kwartale roku obrotowego 2021/2022 do kas spółki wpłynęło 1.35 mld euro, czyli o 12.4% więcej, niż przed...

RYNKI

O blisko 13 procent w ujęciu rocznym wzrosła sprzedaż Biedronki liczona w złotych w 4 kwartale podał portugalski właściciel sieci Jeronimo Martins.