Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

INNOWACJE

ZE PAK CORAZ BLIŻEJ BUDOWY WYTWÓRNI WODORU

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin coraz bliżej budowy wytwórni wodoru oraz infrastruktury jej towarzyszącej. Spółka otrzymała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia. Wytwórnia wodoru ma powstać na terenie Elektrowni Konin.

ZE PAK CORAZ BLIŻEJ BUDOWY WYTWÓRNI WODORU

„Wytwórnia powstanie w oparciu o elektrolizery z membraną elektrolitowo-polimerową – to tak zwana technologia PEM – informuje ZE PAK. Pierwszy elektrolizer został zamówiony, a jego dostawa przewidywana jest na przełomie 2021/2022 roku.

Zamówiony elektrolizer będzie miał moc 2,5 MW, co pozwoli na maksymalną produkcję wodoru w ilości 1000 kg na dobę. W przypadku konieczności rozbudowy, przyznana decyzja środowiskowa daje możliwość zwiększenia produkcji wodoru
do 20 000 kg na dobę.

Produkowany przez elektrolizery wodór będzie sprężany przez układ sprężarek do ciśnienia 300 – 450 bar i na bieżąco pompowany do pojazdów transportujących wodór. Specjalnie dobrane sprężarki będą mogły bezpośrednio zasilać stanowiska tankowania wodoru.

Grupa ZE PAK prowadzi działalność obejmującą wydobycie węgla brunatnego, wytwarzanie oraz sprzedaż energii elektrycznej i ciepła.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: