Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ZE PAK ANALIZUJE INWESTYCJĘ „JĄDROWĄ”

ZE PAK analizuje inwestycję w budowę elektrownii jądrowej w rosyjskim Kaliningradzie oraz … w Polsce – potwierdził rzecznik Zygmunta Solorza – Tomasz Matwiejczuk.

ZE PAK ANALIZUJE INWESTYCJĘ "JĄDROWĄ"

W oświadczeniu Matwiejczuk potwierdza, że tu cytat: „ZE PAK rozpatruje wiele opcji, w tym udział w budowie w Polsce od zera elektrowni atomowej, która najprawdopodobniej potrwa wiele lat. Innym z wariantów mogłaby być inwestycja kapitałowa w aktywa zagraniczne, w tym jedną z analizowanych opcji jest potencjalne zaangażowanie kapitałowe, wraz z innymi (…) partnerami, w budowaną już w okręgu królewieckim elektrownię jądrową”. W ten sposób potwierdziły się poniedziałkowe doniesienia Polityki Insight, że ZE PAK i węgierski MVM planują budowę elektrowni jądrowej w rosyjskim Kaliningradzie.

Matwiejczuk potwierdził także, że ZE PAK, podobnie jak państwowe firmy energetyczne, musi przeprowadzić pilną transformację, polegającą na odejściu od paliw kopalnych. Spółka rozważa różne opcje – wśród nich są projekty w krajach Unii Europejskiej, rozmowy z firmami amerykańskimi, jak również koncepcja przejęcia zaawansowanej już budowy elektrowni jądrowej”.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

UE

Atom i gaz też będą zielone - to decyzja Parlamentu Europejskiego. Czy Polska postawi na energię jądrową?

GPW

Inwestorzy zachwyceni zyskiem netto Zespołu Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin. Kurs akcji PAKu rósł w południe o ok. 9%. Kontrolowana przez Zygmunta Solorza spółka miała w I...

INNOWACJE

Zespół Elektrowni Pątnów-Adamów-Konin coraz bliżej budowy wytwórni wodoru oraz infrastruktury jej towarzyszącej. Spółka otrzymała decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla tego przedsięwzięcia. Wytwórnia wodoru ma...

%d bloggers like this: