Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

ZE PAK ANALIZUJE INWESTYCJĘ „JĄDROWĄ”

ZE PAK analizuje inwestycję w budowę elektrownii jądrowej w rosyjskim Kaliningradzie oraz … w Polsce – potwierdził rzecznik Zygmunta Solorza – Tomasz Matwiejczuk.

WYNIKI ZE PAK

W oświadczeniu Matwiejczuk potwierdza, że tu cytat: „ZE PAK rozpatruje wiele opcji, w tym udział w budowie w Polsce od zera elektrowni atomowej, która najprawdopodobniej potrwa wiele lat. Innym z wariantów mogłaby być inwestycja kapitałowa w aktywa zagraniczne, w tym jedną z analizowanych opcji jest potencjalne zaangażowanie kapitałowe, wraz z innymi (…) partnerami, w budowaną już w okręgu królewieckim elektrownię jądrową”. W ten sposób potwierdziły się poniedziałkowe doniesienia Polityki Insight, że ZE PAK i węgierski MVM planują budowę elektrowni jądrowej w rosyjskim Kaliningradzie.

Matwiejczuk potwierdził także, że ZE PAK, podobnie jak państwowe firmy energetyczne, musi przeprowadzić pilną transformację, polegającą na odejściu od paliw kopalnych. Spółka rozważa różne opcje – wśród nich są projekty w krajach Unii Europejskiej, rozmowy z firmami amerykańskimi, jak również koncepcja przejęcia zaawansowanej już budowy elektrowni jądrowej”.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Nie ma zaskoczenia - wyniki ZE PAK okazały się bardzo dobre.

INNE

Amerykanie proponują kredyt na polski atom.

GPW

Kruk w WIG20, a ZE PAK w mWIG40 - wszystko przez przejęcie PGNiG przez Orlen.

INNE

Atom i gaz też będą zielone - to decyzja Parlamentu Europejskiego. Czy Polska postawi na energię jądrową?

%d bloggers like this: