Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

ŚWIAT

ZDJĘCIA Z OBLĘŻONEJ HUTY AZOVSTAL

Po ponad 90 dniach walki w zrujnowanym kompleksie huty Azovstal i rozkazie kapitulacji z Kijowa w sieci opublikowane zostały fotografie jednego z ukraińskich obrońców – Dmytro Kozackiego o pseudonimie „Orest”

Dmytro Kozacki „Orest” - Azovsta
zdjęcie: Dmytro Kozacki „Orest”

Przez ponad 80 dni najpierw Mariupol a następnie mały, czterohektarowy skrawek zakładów nad Morzem Azowskim był bastionem bronionym przed rosyjskim wojskiem. Obrońcy byli odcięci od wszelkiej pomocy, ale nie od internetu. Dzięki działającej sieci Starlink Elona Muska możliwe było przesyłanie wiadomości i zdjęć.

Wszystkie zdjęcia dostępne są TUTAJ.

Fotografie, które widzą Panstwo na ekranie opublikował Dmytro Kozacki, pseudonim „Orest”, jeden z obrońców Mariupola. Jak napisał na Twitterze: „I to było wszystko, dziękuję ze schronu Azovstalu – miejsca mojej śmierci i życia”.

Dmytro Kozacki Orest
zdjęcie: Dmytro Kozacki Orest

Międzynarodowy Czerwony Krzyż wpisał obrońców Azovstalu na listę jeńców wojennych. Zostali oni wywiezieni na tereny okupowane przez Federację Rosyjską i brak o nich dalszych wieści. W samej Rosji media domagają się ich osądzenia i żądają kary śmierci, na którą obowiązuje w tym kraju moratorium.

Dmytro Kozacki Orest
zdjęcie: Dmytro Kozacki Orest

Pokazujemy Państwu te zdjęcia zgodnie z prośbą autora, który napisał: „teraz kiedy będę w niewoli zostawiam wam zdjęcia jak najlepszej jakości, wyślijcie je na wszystkie konkursy dziennikarskie i fotograficzne. Jeśli któryś wygram, to będzie mi bardzo miło dowiedzieć się o tym po uwolnieniu. Dziękuję wszystkim za wsparcie. Do zobaczenia”.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Złe wieści z Argentyny - jednego z dziesięciu największych producentów pszenicy na świecie. Susza, wzrost cen nawozów i niepewność co do ceł powodują, że...

UE

Po negocjacjach, ministrowie środowiska z 27 państw członkowskich Unii Europejskiej zatwierdzili ostatecznie zakaz sprzedaży nowych pojazdów z silnikami spalinowymi. Branża automotive jest jednak pełna...

CENY

Kolejny kraj musi się mierzyć z dwucyfrową inflacją. W czerwcu zharmonizowana inflacja w Hiszpanii przyśpieszyła do 10% rok do roku z 8,5% zanotowanych w...

POLSKA

Mniej kredytów dla mikrofirm - wynika z raportu Biura Informacji Kredytowej.

%d bloggers like this: