Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

ZARZĄD PARP ODWOŁANY

Trwa kadrowa miotła w państwowych instytucjach. Minister funduszy i polityki regionalnej Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz odwołała zarząd Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

ZARZĄD PARP ODWOŁANY
XR

Pełniącą obowiązki prezesa PARP do czasu wyłonienia kandydata na to stanowisko na zasadzie konkursu będzie Joanna Zębaczyńska-Świątek, która dotychczas pełniła funkcję dyrektor departamentu koordynacji i wdrażania programów w PARP.

Przy okazji odwołania zarządu PARP Pełczyńska-Nałęcz zapewniła, że kwestia finansowania projektów z zablokowanych z powodu stwierdzonych przez UE naruszeń praworządności funduszy unijnych to kwestia paru miesięcy ze względu na procedury.

Przypomnijmy, że celem działania Agencji jest między innymi realizacja programów rozwoju gospodarki, wspierających działalność innowacyjną i badawczą małych i średnich przedsiębiorstw.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...